Mielipiteitä on monia. Tässä yksi!

BMW on kallis heikkolaatuinen ökylelu. Meidän perheessä ei kumpikaan enää aja niillä romuilla. Hermot meni jatkuvaan takuukorjauttamiseen ja autokauppiaan selittelyihin. Osa oli kuulemma sellaisia vikoja, että "äkkiähän sä nuo itekkin korjaat". Voi jeesus! Puuttui enää Päällykäinen hölmöilemästä.
2180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Olen itsekkin pettynyt BMW laatuun ja jatkuvaan ravaamiseen korjaamolla. Sain maksaa kalliit oppirahat siirtymällä kyseiseen merkkiin. Bemu on nyt menossa vaihtoon ja vaihdan vaikka opeliin kunhan pääsen tuosta murheesta eroon.

Äänestä

Eka bemari vuonna 1991 sen jälkeen 6 uutta eikä mitään syytä vaihtaa merkkiä.
Seuraavakin on melkoisella varmuudella BMW.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


T. Jormakka kirjoitti:

BMW on kallis heikkolaatuinen ökylelu. Meidän perheessä ei kumpikaan enää aja niillä romuilla. Hermot meni jatkuvaan takuukorjauttamiseen ja autokauppiaan selittelyihin. Osa oli kuulemma sellaisia vikoja, että "äkkiähän sä nuo itekkin korjaat". Voi jeesus! Puuttui enää Päällykäinen hölmöilemästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu