Ilta-Sanomat on laatinut varsinaisen sankaritarinan Ahmed Kamarasta, joka on Oulussa kirjoittanut ylioppilaskirjoituksissa. Ensin kerrottiin, että Ahmed ei ollut käynyt mitään koulua ennen Suomeen tuloaan neljä vuotta sitten. Seuraavaksi Ilta-Sanomat päivitti juttuaan ja kirjoitti, että hra Kamara ei ollut käynyt "kotimaassaan mitään virallista koulua".
Eilen Sierra Leonessa sijaitsevan freetownilaisen koulun Government Rokel Secondary School:n sivuilla oli hra Kamaran kuva ja tieto hänen valmistumisestaan vuonna 2009. Tänään sivu on poistettu.
Juttu on edelleen Ilta-Sanomissa. Ahmed Kamara on siis valehdellut. Se ei merkitse sankaritarun kirjoittajille mitään.
Valehtelija-Ahmed Kamara
2
172
Vastaukset
- SooSooSoo
Kunhan on musta nahka, niin hyysärit olettavat että kaikkea fantasiaa voidaan kirjoittaa niistä ja kaikkien on se uskottava. Kohta Ilta-Sanomat varmaan kirjoittaa että Ahmed on voittanut Nobelin, käynyt marsissa ja poistanut nälänhädän maailmasta. Tämä voidaan kirjoittaa todellisena juttuna, sillä kukaan ei saa kyseenalaistaa mustaa miestä. Muuten on rasisti.
Kauheaa vihapuhetta taas tällä palstalla. Ei saa penkoa hyysäysideologisen jutun taustoja. Soo Soo!!! Ettekö te rasistit nyt ymmärrä!! P.s. Hra Kamaran koulutuksesta kertovat sivut Government Rokel Secondary Schoolissa ovat kyllä tallella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381329
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä39906Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad32644- 14600
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26578- 25555
Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30547Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17543Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17523
