Eli mulla olisi nyt tilanne sellainen, että on lapsi naimisissa olevan naisen kanssa. Pitäisi tuo isyys saada itselle virallisesti. Kysymys kuuluu: kuka maksaa testit ja kuinka paljon ne maksavat ja kuinka asia etenee kaikkineen? tarvitseeko aviomiehen mennä testeihin vai riittääkö, että minä menen - asia on kuulemma 100% varma, että on minun. testiä tekemättä en kuitenkaan mihinkään nimeäni laita. Kaikki osapuolet ovat työttömiä ja ulosotossa ,joten velan ottaminen asioiden hoitamiseksi mahdotonta. Äidin kanssa asiasta nyt taas keskustellut pienen tauon jälkeen.
Isyyden kumoaminen ja vahvistaminen
2
273
Vastaukset
- oppiaikäkaikki
No lähdetään nyt ihan aluks siitä että onko lapsen äiti ja hänen aviomies suostuvaisia siihen että sinä tunnustat isyytesi? Minkä ikäinen lapsi on? automaattisesti lapselle kirjataan isäksi mies joka on naisen kanssa naimisissa, mutta jos kaikki osapuolet on suostuvaisia niin ei siinä vissiin sitten ole mitään ongelmaa. Lastenvalvoja voi määrätä pyytäessä ilmaiseen dna-testiin, tai sitten vaihtoehtoisesti hintaluokka vissiin joku 200e ja ylöspäin.
- Kai näin ..
Voit mennä lapsen asuinkunnan lastenvalvojan luokse ja ilmoittaa halukkuuteesi tunnustaa lapsen isyys. Siitä seuraa DNA testit jos lapsen äiti on suostuvainen sinun tunnustukseesi jos ei ole valmiita todisteita että olet lapsen isä.. Muuten hanki asianajaja ja lähde ajamaan lapsen oikeutta olla yhteydessä biologiseen isäänsä..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155