Millä veneellä saa naista? Busteri ja Terhi jo kokeiltu, ei onnaa.
Naista vailla
herra471
30589
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Olet hakoteillä. Hanki prätkä.
Olet hakoteillä, mopot ja "prättkätt" kuuluu teini-ikään
Huollata tai vaihda suuttimet!
Laita isompi moottori, sillä irtoaa "rantaviivaa". Jopa Terhilla ja Busterilla.
Minkälaista/merkkistä naista suosittelette veneeseen. Veneeni on n. 8 m jenkkivene, kiitos
Pumpattava Barbara on jenkkiveneisiin kaikista paras.
Työeläkeläinen
7.6.2014 21:10
0
Sulje
Kirjoittaja on poistanut tämän viestin
No nyt eläkeläinen! Huollata tai vaihda suuttimet!
nirsoja naisia, ne kannattaa rannalle jättääkin!!
Kokeile Wellcraft, Princess tai Sunseeker merkin yli 10 metrin veneitä, pitäisi alkaa tapahtumaan naisasioissa jotain
Oon kuullut homoporukoiden etraavan itsensä juuri noihin purkkeihin. Jotain entisiä purjehtijoita, golffareita yms. botox-porukkaa.
Naiset tunnetusti oikeasti karttavat rusinapallisia isojen veneiden omistajia.
Oletko varmasti kokeillut kaikkia noiden merkkien vetovoimaa, esimerkiksi Terhiin solumuovisia istuinalusia ?;)
Luin busterin lisävaruste-sivuilta, että veneen voi muttaa audiolaitteella ja kahdella kaiutimella oikeaksi viihdekeskukseksi ;)))))
sulla lmeisesti ei ole kuin ne istuinalustat
Ei ainakaan persse kastu. Ja valomastossa keikkuu CD-levy makeesti kiiltelemässä.
WAU!!
sehän kertoo myös että ole teknisesti aikaasi seuraava!
Naiset varmaan käy kuumana pörräämässä sun jahtisi ympärillä, siitä tuskin lienee haitta että olet erinomaisen komea!
Unohtui mainita, että rytmikästä musiikkia tulee Denver -matkaradiosta (9,95e tarjous). Veneenä on Terhi 410 ohjauspulpetilla tietysti ja koneena Johnsson 89 20heppaa tai tsonssoni lausutaan suomeksi tietenkin.
Kyllä tällä paketilla on saanut kiemurtelevaa naisenlihaa veneeseen mukavasti. Ei oo tarvinnu hanskaan hakata.
Miten muilla on mennyt?
niin mut sä ootkin komea, mä oon lyhyt ja aika ruma...
Eihän terhiä ja busteria edes lasketa veneiksi. Kokeile seuraavaksi venettä noiden käsienpesualtaiden sijaan.
höpö höpö, katsoppas myyntitilastoja ja mieti sitten mikä on oikea vene.
oletko aivan varma että ne tilastoidut on kaikki ostettu venekäyttöön? Matonpesuallas-käyttöönhän pusterissa on jo kaikki muu paitsi raana valmiina. Itsetyhjentyvä avotilakin käy mökkioloissa viemäröinnistä
ainakin myy!
Laitoin kyltin esille paatin kylkeen sitaateissa, >"Hyvin varusteltu"< , oli oikein tunkua.
Lukiko siinä: grohe sekoitin letkuliitännällä, sivuaskelmat, kaideheloihin teetetty ripustustanko, mukaan kumisaappaat ja muutama litra tekstiililiuotinta ?
Tallinkin paateilta sitä on pruukattu hakea,maksukin käy euroilla
Olen ehtinyt pitkän elämäni aikana kokeilla moottoripyörää ja urheilullista autoa, ja lähinnä pikkujätkiä ja miehiä kiinnostaa. Pahoin pelkään että sama koskee isoja jenkkiveneitä ja jopa isoja purkkareita. Kertoohan ne jonkinlaisista käyttövaroista tai ainakin tuhlaavaisuudesta, mutta ei ne mitään misumagneetteja ole.
Se sijaan ahkeralla kajakkimelonnalla olen tutustunut muutamaankin kivaan naiseen, naiset harrastavat melontaa nykyään enemmän kuin miehet.
Kajakeista tulee aina mielleyhtymä sellaisista itsenäisistä, itseriittoisista akateemisen tason sinkkunaisista jotka ovat vaihtaneet kiinnostuksen miehiin, kiinnostukseen pärjätä kaikessa ilman miestä, myös saareen pääsyssä johon kajakkikin mahdollisesti voi liittyä
Hitaalla paatilla saa parhaiten. Kukaan eukko ei ole vielä nopeudesta valittanut. Mutta jos pikkupojat, miehet tai yli-ikäiset pissiliisat kiinnosta niin sitten edellä olevat neuvot liene hyviä.
Hidas paatti kelvannee naisille vain sillä edellytyksellä, että se on hyväkuntoinen, siisti ja uudehko, sieltä löytyy vc, suihku lämpimällä vedellä, kunnollinen keittiö tiskialtailla ja kylmäkaapeilla, ja ettei se ole joku v-n purjevene ja että pituutta aluksella on reilusti yli 10 metriä. Joku roti hitaudellakin tosin on. Kukaan 60-luvun jällkeen syntynyt jaksa sellasta 7 solmun hevosvauhtia nytkyttää. Nykynaisten viriili ja kiireinen elämä on liian lyhyt ja hektinen sellaseen odotteluun. 12 solmua tai yli.
Jos "eukko" nimityksen mukisematta itsestään omaksuvia naisia etsii, niin silloin joku 5 tonnin 70 luvun nahjuinen purkkari koirankoppihytillä riittänee mainiosti
Hiii hiiiii hiiiii hiiiiiih hiiiiiiiiii
Tämä ei nyt ole ehkä oikea paikka...mutta kysympä kuitenkin että mistä tiedän koska piirakka on kypsä?Pitääkö sitä jotenkin koetella että tietää onko se valmis?
Piirakan kypsyyden voi päätellä yleensä ilmeestä. Käytettyjen jauhojen suhde veteen on suorassa korrelaatiossa loppputulokseen ja myös kypsymisaikaan