haluan perustaa yrityksen, ja suunnitella omia vihkoja ja teettää ne jossain. Missä saa teetettyä omia vihkoja? Sidottuja vihkoja, muistikirjoja?
Vastaukset 6
- roskapostirobotti2
Mähän en mistään vihkojen tekemisestä tiiä mutta iha tällee ehotuksena ni eikös tommosee melki kannattas olla joku oma liiketila missä voisit itte ne sit suunnitella ja valmistaa? samalla ostelis jotku teipin leikkuu koneet ni vois tehä vaikka semmosia siinä ohessa.. ja vaikka sen semmosen vehkeen millä paitoihin saa painettua jotaki kuvia. noi niiku tuli vaan mieleen et mite helvetissä saa kannattavaks ton homman myymällä jotain saatanan vihkoja?
- potenttiaalia on
No suomes on jotai miljoona koululaista ja jos jokaiselle myy yhden vihkon nii sehän on jo miljoona euroa! Eli mun mielest potenttiaalia on!
- Niin ja
potenttiaalia on kirjoitti:
No suomes on jotai miljoona koululaista ja jos jokaiselle myy yhden vihkon nii sehän on jo miljoona euroa! Eli mun mielest potenttiaalia on!
Saanen muistuttaa teitä kilpailevista tuotteista. Tarkoitan vain, että ne miljoona koululaista ei melko varmasti osta vain yhden valmistajan tuotetta.
- Sähköinen-viestintä
Niin ja kirjoitti:
Saanen muistuttaa teitä kilpailevista tuotteista. Tarkoitan vain, että ne miljoona koululaista ei melko varmasti osta vain yhden valmistajan tuotetta.
Valtion hankintatpoimen (Hanselin) kanssa et pääse kauppoihin.
Suomessa ei juuri yli 10vuotiaat tarvitse käytä vihkoja.
2-4 vuotta x 55000 = 200 000 vihkoa kyllä niillä on tekijät ja toimitusketjut.
Markkinoi vihkosi kehitysmaihin:) neuvomaan en kanavia ala,
miljoona tarvittiin 1960 luvulla.
- tukkuri1
http://www.alibaba.com/showroom/wholesale-paper-notebooks.html
Valmiita vihkoja, mutta varmaan saa tehtyä sopimuksia joidenkin valmistajien kanssa vihkojen tekemisestä omien suunnitelmien mukaan. Nykyisillä kilpailuilla hinnoilla ei kannata vihkoja suomesta/euroopasta ostaa jos aikoo elantoa niillä saada. Eli kontaktia kiinaan vaan.- kysntääeiole
No joo. Kiinastaa ostaa ja myydä Kiinaan - Aasiaan- ja Afrikkaan..Jos seilläkään enää.
On varsin kapaalla alalla jos puuhastelee pelkkien vihkojen kanssa, aika mennyt ei enää palaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak2873998Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes2171811Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1451552- 1251255
- 761078
Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja1321047Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt445966Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero171788- 10787
- 45686