Mikä teidän mielestä on paras koirarotu? Meinaan ostaa beaglen ja suomen pystykorvan sekotuksen.
Mikä on paras koirarotu?
Dogs are the best
9226
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Rottweiler
Mutta kaikki Rottweilerithan on ihan mielenvikasia!?
Ei ole, Itselläni on 5v. Rottweiler narttu ja on niin super kiltti. Tulee toimeen pienten lasten ja hoitokoirien kanssa. Riippuu ihan omistajasta miten koira käyttäytyy :)
Meidän naapurissa myös aivan mielenvikainen rotikka! Pelkkää räksytystä päivästä pitkään ja koitti purra meidän poikaa, kun meni jalkapalloa sieltä hakemaan! Lopetustuomio minun mielestä tuommoisille!
Voi että. Kyllä Se minunkin rottis puree mutta leikillä ja olen varma että poikasi teki jotain sille koiralle sillä ei mikään koira huvikseen hyökkäile ihmisten kimppuun
Puree leikillä! MITÄ? Kyllä minä omat lapset sen verta hyvin tunnen, ettei ne mene isoa koiraa kiusaamaan! Kyllä pureva koira pitää lopettaa, vaikka omistaja ei haluaisi. Ihmishenki - tärkein henki.
Hyi vittu! Oikeesti etkö tiedä että koira voi puree leikillä sillä Se on saalistaja. Miten niin ihmis henki on tärkein henki? Ihmisten takia koirilla on niitä käytös ongelmia. Minun mielestä sinun pitäisi ottaa yhteyttä siihen koiran omistajaan ja totuttaa lapsesi koiriin etteivät he kiusaisi sitä enempää
Hyi vittu. Rottikset on karmeita, niin ulkonäöltä kuin luonteelta.
mummullani oli beagle/pystykorva, näytti ihan gorgilta. Paimensi kanoja ja pelkäsi jäniksiä. Tosi suloinen otus koko 16 vuotensa ajan. Onnea valinnalle!