Onkohan sukulaisten kautta mahdollisuutta päästä maahan ja saada työlupaa, jos lottery ei osu koskaan kohdalle?
Omassa tapauksessani lähin sukulainen olisi vanhempani sisarus (setä / täti). Hän itse on aikanaan noin 30 vuotta sitten muuttanut maahan avioliiton kautta. Myös muita sukulaisia on, joilla kansalaisuus.
"Family Fourth Preference (F4): Brothers and sisters of United States citizens, and their spouses and children, provided the U.S. citizens are at least 21 years of age. (65,000)"
Tarvitsisiko tätä varten myös kyseisen vanhempani, jonka sisarus asuu USAssa, muuttaa mukana / ensin? Vai kelpaisinko tätä reittiä ilman vanhempaanikin? Olen kuitenkin itse jo keski-ikäinen, perheellinen, eli oma äiti / isä mukana ei nyt oikein tule kyseeseen, kun hänellä ei ole haluja muuttaa. :D Millaisetkohan käsittelyajat lienevät tällaisessa sukulaistapauksessa? Jostakin olin lukevinani, että mitä kaukaisempi sukulainen, sitä pidempi käsittelyaika...
Sukulaisten kautta viisumia (muutto)
8
253
Vastaukset
- 123456789
Vastaankin itse itselleni, että tuli vähän hätiköityä... Eli väärää ikäluokkaa. Mutta kenties jonkun toisen tilanteessa sopii tätäkin miettiä.
- 548
A U.S. citizen can file an immigrant visa petition for:.
Spouse
Son or daughter
Parent
Brother or sister
- TiedollaPärjää
Kyllä onnistuu!
Ota yhteyttä yhdysvaltoihin maahanmuuttoihin erikoistuneeseen lakimieheen niin homma hoituu.- 123456789
Mitä se lakimies tässä tapauksessa voisi tehdä, kun ehto ei täyty?
- Tiedollapärjää
Voe voe.
Se mitä luette netistä ei ole se ainoa ja ehdoton.
Olen näiden asioiden kanssa paininut monet kerrat ja voin sanoa että kyllä sinne saa viisumit järjestettyä.
Edelleen ota yhteyytä sen osavaltion maahanmuuttoihin erikoistuneeseen lakimieheen minne olet menossa.
Rahaa palaa noin 2000$ - 4000$.- 123456789
Kepulikonstit ei kiinnosta. Konkreettinen esimerkki olisi kiva? Millä tuon ehdon täytön puutteellisuuden voi selittää, paitsi jollain epärehellisyydellä? Mitä se tieto on, jolla "pärjää"?
Mielenkiinnosta, ei pottuiluna. - rolling on the floor
Jos olet noin paljon ollut amerikkalaisten lakimiesten ja viranomaisten kanssa tekemisissa niin ihmetyttaa etta et ole oppinut kirjoittamaan rahasummia oikein, $2000 - $4000 :D.
Ei osavaltiotasolla mitaan viisumeita myonneta, senkin olisi luullut sinun tietavan, ekspertti kun olet. - pyöriimissäpyörii
rolling on the floor kirjoitti:
Jos olet noin paljon ollut amerikkalaisten lakimiesten ja viranomaisten kanssa tekemisissa niin ihmetyttaa etta et ole oppinut kirjoittamaan rahasummia oikein, $2000 - $4000 :D.
Ei osavaltiotasolla mitaan viisumeita myonneta, senkin olisi luullut sinun tietavan, ekspertti kun olet.:) ei myönnetä enkä niin ole väittänytkään.
Toivottavasti asiasta kiinnostunut osaa ottaa vain yhteyttä lakimieheen kuten kirjoitin niin hommat kyllä hoituu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on1139651- 949222
- 207875
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä256829Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776254Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585408Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?84568En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234365- 384283
- 394203