Ferraari ja mieskunto

Rva Jöpötin

Kun tuossa harvakseltaan näkee verraareita niin alkaako helposti jöpöttään ku semmoisessa istuu ja ajaa? Näin tänään yhenkin mustan. Tuli Denis Rodman mieleen kun oli musta. Joskus seittemänkymmentä luvulla tuli Maiami vaissi niin siinä molemmilla ukoilla jöpötti kun ne ajoi ney yorkin kulmia.

Sillä Tuurin kyläpäälikköllähän on kans verraari ja iskee naisia niin kuin Tauski. Onko muuten Tauskilla verraari?

Kimi Räikkönenhän hän ajaa joka päivä verraarilla, sen täytyy olla jo aika rankaa vaik kylhän se äänestä kuulee.

Suomessa on se sitten yks pikkupygmi joka on näytetellyt aikuisten saduissa niin silläkin olis niin kuulema verraari? Ei se sitä verraaria ole näyttänyt mutta piliä. Taisi olla isin?

Rytkösen veljeksillä oli kans verraarit mutta niillä loppu rahat ja heitti jöpöttämästä. Tuli lama.

Aika vähän niitä suomessa on, verraareita.

3

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Iha jees trolli

      Kyllähän tuosta rivien välistä ymmärsi ja lahjakas olet "leikkiin hölmöä" ,sekä seikkaperäsesti kirjottaa. Mutta kyllä tuosta aistii , että jokin kaihertaa ja pahasti. Heikkohermoinen ku vois luulla että liittyis tyypilliseen *suomalais-kateuteen* ... Jos joku on tässä maassa pärjännyt tai vähä nauttii elämästä niin se pitää koettaa vetää maihin väenväkisin ? Toivottavasti olo helpotti tästä sepostuksestas?

    • Nahkapähkinäät

      Vajakki

    • pervo2

      Nuorilla pojilla nousee pystyyn ku nakee ferrarin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      132
      2953
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      6
      1341
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      220
      1296
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1171
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1129
    6. 37
      1001
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      991
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      947
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      944
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      867
    Aihe