Mainoksessa annetaan ymmärtää, että se vajakin oloinen tyttö sa Venetsiasta huoneen 60:llä eurolla, ei onnistu.
Trivagon mainos on valetta
8
233
Vastaukset
- Ale-hintaan
Ehkä vajakeilla on erikoisalennukset.
- liar liar
Toisessa mainoksessa annetaan ymmärtää, että suihkauksella Cillit Bangia ja pyyhkäisyllä tulisi tahratonta. Ei muuten tule.
- tahdonsaada
Trivagon mainos on ällöttävän ärsyttävä.
- ööröm.
tuommosta pakskxaa kaikki nykyjään on
- ei luvatakaan
Mainoksessa puhutaan parhaasta hinnasta. Kenen kannalta?
Suomeksi pitäisi sanoa "halvin hinta", jos sitä tarkoitetaan. "Paras hinta" on huono käännös sanonnasta "best price". - valehtelit!
Piti ihan tarkistaa ja kyllä sieltä helposti irtoaa huone 60 eurolla. Ajankohdasta riippuen välillä jopa todella monesta paikasta.
- Lintti Itäpuu
Tulin just Venetsiasta ja halvimmillaan huone maksoi 32 euroa
- ihme vinkuja
Trivago-mainoksen puhevikainen sopertaja ärsyttää eniten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod337314- 396825
- 323827
- 453220
- 342824
- 162632
- 372218
- 162166
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482017- 342010