Oi minä vihaan noita turhanpäiväisiä valopäitä, niitä törmää aina kauppakeskuksessa suurina joukkoina, jotka eivät muuta teekkää kun haukkuvat kaikki vastaantulijat ja ventovieraat ihmiset, ei kunnioituksen piirteitä ollenkaan.
Vastaukset 7
- näin
Kunnioituksen puute on sietämätöntä.
- Nuorijokavihaanuoria
Ole itsekin vasta 17v ja vihaan/pelkään myös nuoria. En ihan kaikkia tietenkään, mutta noin 95%:a. Voin teille kaikille aikuisille sanoa, että nuoriin kohdistuvat stereotypiat ovat täysin totta. Tuntuu, että kaikki muut vain ryyppäävät, juhlivat, kiroilevat ja laiminlyövät koulunkäyntiä. Onneksi enää vajaa vuosi lukiota...
- --------------------
Joo, kuria kaipaisivat.
- Anonyymi
Tekisi mieli tappaa heidät heidät juuri siksi, mitä he ovat menneet tekemään viattomille jotain.
- Anonyymi
Niin Platon kirjoitti muutama sata vuotta ennen ajanlaskun alkua: nuoriso on vaan röyhkeitä saamattomia välittää vain viinistä ja huvituksista. Nykynuorilla on paljon asioita jotka on hankalia , rikollisuus, työn saanti vaikeaa, mä oon niille vaan kateellinen kännyköistä.
- Anonyymi
Mikä hirvittävä ennakkoluulo/yleistyksen muoto.
- Anonyymi
Kakaroitten pitäisi pysyä kaukana kauppakeskuksista sen sijaan, kuin seurata ihmisten touhuja, jotka eivät kuulu heille ollenkaan! Elleivät he osaa tarkistaa omia menetelmiä, annan heille tuntuvasti lisäopetuksia!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l3161125Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni67945- 77938
- 71805
- 67721
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et40715Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona34627- 44627
- 51579
- 42551