jatkuvasti ole joku ask tai muu hakukone ottanut vallan!
auttaako poistaa activex???
Miten saa estettyä, että ei
5
162
Vastaukset
Nollaamalla selain ja katsomalla ohjelmien poisto kohdasta että onko siellä sitä.
- Mutta pysyvästi
Joo, mutta pysyvästi. Tota joutuu tekeen harvasen päivä, valillä tuntitolkulla poistamassa soopaa..
Autaisiko activex disblointi?
Selaimen uudelleen asennus. Ei tuo itsestään tule selaimeen.
- Mukautettu asennus:.
.
Aina ja kaikkialla pitää valita "mukautettu asennus" ei koskaan typical siitä ne ongelmat aina alkaa
. Mene ohjauspaneellin ja valitse poista ohjelma ja poista se Ask. Sitten poista se selaimesta ja aseta aloitussivu uudestaan. Jatkossa muista painaa "en hyväksy" ym, kun asentelet jotain ohjelmia. Ideahan on, että nykyään ilmaisohjelmaa asennettaessa pyrkii tulemaan viitisen tällaista lähes haittaohjelmaa mukaan reppuselässä. Ne pitää tajuta torjua. Ihmiset on vain oppinee refleksinä hyväksymään erilaisia ehtoja lukematta, kun asentavat ohjelmia.
Sääntö näissä hyväksymissisä on, että jos ruksi on ruudussa valmiina tai jos muuten se menee automaattisesti, niin silloin saat jotain, jota et halua.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1085541
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai964819Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1394762Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672199- 1172041
- 1061790
- 2561567
- 3711308
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.591141- 2181112