Mitä futisjoukketta TUKSU kannattaa MM:ssä

Hei kanssasiskot, ajattelin ruveta seuraan futiksen MM:ä, mutta en tiiä ketä oikeesti kandeis kannattaa.

Tietääks kukaan mitä TUKSU kannattaa, niin vois tykätä siitä, sehän tuntuu olevan aika hyvin perillä futaamisest, Eiks vaan.
43188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 43

Vanhimmat

Tuksu kannattaa ihan mitä tahansa joukkuetta jossa on vanhoja rikkaita herrasmiääähiä, tai sitten vaihtoehtoisesti sitä joukkuetta, jolle kelpaa vanha alkkisakka juotettavaksi ja pillereillä syötettäväksi.

Äänestä

Ei se edes tiedä, että MM-kisat ovat alkaneet. Ei lue edes uutisia.

Äänestä

Veikkaan että se kannattaa Maijamia tai vaihtoehtoisesti Jenkkejä.

Äänestä

  • Maijamista tulee maailmanmestari jalkapallossa v. 2014.

    Äänestä

  • Tuksu on veikannut myös Hawaijia voittajaksi finaalissa.

    Äänestä

  • Maijami voitti Ghanan 2-1.

    Äänestä

  • Markku Klinsmann kirjoitti:

    Maijami voitti Ghanan 2-1.

    Maijamin päävalmentaja Jürgen Klinsmann oli tyytyväinen avausottelun voitosta.

    Äänestä

  • Avausottelu kirjoitti:

    Maijamin päävalmentaja Jürgen Klinsmann oli tyytyväinen avausottelun voitosta.

    Mutta toteaa samaan hengenvetoon, että mitään ei ole vielä voitettu.
    Tuksu tarvittaisiin vahvistukseksi rapakon takaa.

    Äänestä

  • Keskuspuolustaja kirjoitti:

    Mutta toteaa samaan hengenvetoon, että mitään ei ole vielä voitettu.
    Tuksu tarvittaisiin vahvistukseksi rapakon takaa.

    Viimeistään puolivälierissä Tuksun tulisi saapua joukkueen vahvistukseksi.

    Äänestä

Tuksu olisi jalkapallojoukkueessa erinomainen keskuspuolustaja, viimeinen lukko.

Äänestä
  • Ylipäätään liikunta tekisi hänelle hyvää.

    Äänestä

  • Mimmiliiga kirjoitti:

    Ylipäätään liikunta tekisi hänelle hyvää.

    Eikös glamourtanssi ole riittävästi?

    Äänestä

Van persie teki komean puskumaalin Espanjaa vastaan. Hienoin maali kisoissa tähän mennessä. Maailmassa vain Tuksu olisi pystynyt sen estämään.

Äänestä

Kolumbia. perustelu: Miamin kokkeli tuli sieltä. Tuksulla hyvät muistot kokkelista.

Äänestä
  • Kolumbia ja Norsunluurannikko olisi sellainen peli, jossa tTuksu saattaisi kesken kaiken muuttaa joukkuetta.

    Äänestä

  • COL - CIV kirjoitti:

    Kolumbia ja Norsunluurannikko olisi sellainen peli, jossa tTuksu saattaisi kesken kaiken muuttaa joukkuetta.

    Kolumbia voitti 2-1.

    Äänestä

Turkkia tiätenkin

Äänestä
  • Perustelu: Eerikin Pippurin omistajat ovat turkkilaisia ja niin innostuneita Tuherosta.

    Äänestä

  • Tauskilla oli Turkissa asunto. Siksi.

    Äänestä

  • Tauski aikoi tilata Tuksun esiintymään Turkkiin lokakuussa 2012. Projekti peruuntui, ja Tuksu suuntasi sitten marraskuussa kanarialle, joten Tuksun suosikkijoukkue on Espanja.

    Äänestä

  • Espanjan GC kirjoitti:

    Tauski aikoi tilata Tuksun esiintymään Turkkiin lokakuussa 2012. Projekti peruuntui, ja Tuksu suuntasi sitten marraskuussa kanarialle, joten Tuksun suosikkijoukkue on Espanja.

    Tauskilla ei mennyt lemmenlomallaan Turkissa hyvin nyt kesäkuussa.

    Äänestä

  • Lili jätti kirjoitti:

    Tauskilla ei mennyt lemmenlomallaan Turkissa hyvin nyt kesäkuussa.

    Tauski meni takaisin gambiaan. Jos Gambialla olisi joukkue kisoissa, Tuksu kannattaisi myös sitä. Nyt hän kannattaa vain Maijamin maajoukkuetta sitte.

    Äänestä

  • Tauski kirjoitti:

    Tauskilla oli Turkissa asunto. Siksi.

    Jätti vuokrat tai lainanlyhennykset maksamatta - ja asunto otettiin häneltä pois. Tauski on tunari munari.

    Äänestä

  • Lili jätti kirjoitti:

    Tauskilla ei mennyt lemmenlomallaan Turkissa hyvin nyt kesäkuussa.

    Turkin matkan aikana Tauski joi taukoamatta ja käyttäytyi kuin porsas (kesäkuu).
    Nyt hän yrittää takaisin yhteen gambialaisen vaimonsa Safianin kanssa ja lähtee käymään Gambiassa heinäkuussa. Summa summarum: Tauskin viidenkympin villitys tuo hupia palstalle jatkossakin. :)

    Äänestä

  • Lili jätti kirjoitti:

    Tauskilla ei mennyt lemmenlomallaan Turkissa hyvin nyt kesäkuussa.

    Nyt olisi Tuksulla paikka ja sauma iskeä Tauski itselleen. Kadonnut Turkki takas!

    Äänestä

Ehkä sittenkin Tuksun suosikkijoukkue on Uruguay ja nimenomaan siksi, että joukkueessa pelaa ”Ajaxin kannibaalina” tunnettu Luis Suarez. Yle uutiset raportoi 25.6. ”… Yle Urheilun erotuomariasiantuntija Mikko Vuorela kommentoi jalkapallon MM-kisoissa kuohuttanutta tilannetta, jossa Luis Suarez näytti puraisevan Italian puolustaja Giorgio Chielliniä…”

Koko artikkeli: http://yle.fi/urheilu/tuomarin_nakokulmasta_suarezin_puraisu_mahdoton_tuomita/7318811

Äänestä

Tunkki kannattaa loppuottelussa Argentiinaa, koska on käynyt Udin kaa lomareissulla siinä lähellä (Brasiliassa).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palloki on pyöree hei kirjoitti:

Hei kanssasiskot, ajattelin ruveta seuraan futiksen MM:ä, mutta en tiiä ketä oikeesti kandeis kannattaa.

Tietääks kukaan mitä TUKSU kannattaa, niin vois tykätä siitä, sehän tuntuu olevan aika hyvin perillä futaamisest, Eiks vaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu