Rinteen esiintyminen

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288411581145.html

Kait tämä Nordean henkilöstön ulosmarssi täytys laittaa Rinteen piikkiin kuten tuo ahtaajien lakkokin. Rinteehän on vastuussa Nordean tosi kovasta tuloksestakin ja satamahenkilöstöstä Suomessa. Tuntuukin, että Rinteellä on valtaa enemmän kuin kellään ministerillä Suomessa, yhteensä. Ai niin, eillähän ei Suomessa olekaan ollut pääministeriä aikoihin.

Äänestä

Aika erikoinen asenne herra Rinteellä kuitenkin on. Mies oli eilen ensimmäistä kertaa ministeriaitiossa. Käytös ja asenne olivat silti sellaista, että omasta mielestään hän on jopa syntynyt siellä. Siihen malliin hän leukaili ja nälvi vaaleilla valituille kansanedustajille! Omaa linjaa ei ole, lupaukset unohtuvat ennenkuin on edes puhumisen jälkeen kerinnyt takalistoaan penkkiä vasten laskea.

Kuitenkin, pitää muistaa se asia, että omat SAK:n saunakaverit nostivat hänet eduskunnan käytäville takaoven kautta. Kyllä sen näkee, että ne siimat joiden varassa broileri pomppii.. johtavat suoraan Hakaniemeen.

Minua ainakin hirvittää se tosiasia, että maan varoista vastaa mies, joka on saanut lähtöpassit AKT:sta rahaan sekä käytökseen liittyviin asioiden johdosta.. ja eikö ne omat ja taloyhtiönkin rahat tainneet olla vähän sekaisin? Mitenkä näillä meriiteillä joku uskaltaa antaa tälle herralle kassan avaimen? No eipä siellä enää paljoa rahaa ole.. mutta kyllä ne loputkin saadaan hukattua kun päällystetään saunakavereiden mökkiteitä:D Vaikka sitten velkarahalla..

Äänestä

Nyt on jo ikävä Juttaa. Aika huonoja oli Rinteen vastaukset eduskunnan kyselytunnilla.

Voisiko SDP harkita vielä kerran Eero Heinäluomaa puheenjohtajaksi tai Paavo Lipposta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu