Hintataso 2014

utelias4

Luin muualta sivulta, että Bulgarian hintataso on melkein Suomen luokkaa.

Onko kokemuksia jo tältä 2014 kaudelta?

8

1079

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2013 käynyt

      Tältä kaudelta ei valitettavasti ole kokemuksia vielä (ensi viikonloppuna menossa) mutta olimme kaveriporukalla Sunny Beachilla viime elokuun lopulla. Esim. suositut kanakebabit maksoivat n. 6-7 levaa, leipomossa pizzataskut 1-3 levaa ja tuoppi olutta n. 3 levaa. Eli halvalla lähtee! Hintaeroja toki löytyy. Lähellä rantaa on kalliimpaa mutta jos vaivautuu vähän kauemmas niin hinnat putoavat. Ja suosittelen myös ns. pikkukujien kauppoja, jotka eivät sijaitse aivan vilkkaimpien katujen varrella. Näissä alemmat hinnat huomaa etenkin juomissa. Ruoka ja juoma siis huomattavasti huokeampaa kuin Suomessa. Sen sijaan kaikki härvelit ja huvipuistot olivat hintavia (oliskohan yksi kierros sling shotissa maksanut jopa 25 levaa..).

    • UT eli

      Kyllä siellä on paljon halvempaa kuin Suomessa. Jotkut vaan haluavat hämätä kirjoituksillansa.

      Kesäkuussa meillä oli Allinclusive, joten ruokaa söimme vain rajatusti muissa paikoissa. Mutta ne kerrat eivät olleet mitään suomalaisravintolahintoja.

      T-paitaa ja muuta sellaista lähtee muutamalla eurolla. Toki poikkeuksiakin löytyy varsinkin jos ostaa sieltä rantakadun tuntumasta turistihinnoilla.

    • Bulg

      Olen käynyt Bulgariassa n. 15 kertaa ja perussääntö hintatasosta on 1/4 osa meidän hintatasosta. Huomaa, että rannalla/rantakadulla hinnat ovat selvästi kalliimpia kuin
      sisämaassa. Esim. Rannalla tuoppi 3-4 levaa, syrjemmällä ( 500m ) 1-2 levaa.

      Viimevuonna 2 aikuista syömässä illalla. Alkuruoista jälkkärihin asti. Viinit, oluet ja drinkit mukana yhteensä 60 levaa, eli n. 30e. Ilmaista on!

    • Sunnybeachin valloit

      Hintatasoa:

      Kalja rannalla n. 4-5levaa
      mitä kauemmaksi jaksat kävellä sisämaahan halvin taisi olla n. 1km rannalta 1leva tuoppi.

      Tequila 1-4levaa
      B25 5 levaa
      coctailit 6-10levaa
      pizza 10levaa
      pasta 10levaa
      pihviannos 15-30levaa
      prostituutio 20-40 levaa 5min sylitanssi/80-100levaa blowjob/100-150levaa koko leikkikenttä
      vaatteet piraatteja mutta ihan hyvä hintaluokka tpaidat n 10levaa kauluspaidat sun muut hörpökkeet n 25levaa
      rannalta snacksit kebabit/hampurilaiset 5-10levaa
      minigolf 10levaa
      vuoristorata 10-20levaa
      kuppiloitten sisäänpääsyt 5-15levaa, sisäänheittäjät myy lipukkeita millä pääsee sisään ja saa x määrän juomista, omalla kohdalla tais paras olla että 10 levaa sisään ja 5h tintata nii paljonko jaksat, illasta ei muita muistikuvia ole.

      Muuta en muistakkaan, kiitos ja kuittaus

      • sauhuttelija1

        Onko röökin hintaa kellään tiedossa?


      • Pete20
        sauhuttelija1 kirjoitti:

        Onko röökin hintaa kellään tiedossa?

        Punainen mallu oli muistaakseni 2,50 egee


    • Gospodin1

      Vielen danke!!!

    • dsdsdr3r3

      Viime elokuu: hotellin kampaamo naisten leikkaus 25Levaa. Uuniperuna, hamppari ja olut katukeittiössä 12levaa, jack daniel toppi 10levaa, punkkupullo 18levaa ravintolas, 2xrantatuoli ja varjo 24levaa, rantabaarissa breexer 5,5levaa, rantapyyhe 17 levaaa, laukku 28 levaa ( ja on kestänyt ) , mekko 20 levaa, paksu huppari 35levaa, viikinkidiskoon 10levaa sisäänpääsy ja wc-0,5penniä tjn / käynti breezer siellä 8levaa, tomaattikeitto 6levaa, pasta 12levaa, siideri ravintolas 6 levaa, bussi nessebariin 1,30levaa meno-paluu, marketissa breezer 4-5levaa. nää löysin matkapäiväkirjasta :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      385
      8458
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      173
      2810
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      13
      1152
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      998
    5. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      903
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      896
    7. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      863
    8. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      832
    9. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      46
      806
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      72
      792
    Aihe