Nyt puhuu Stephanie Herzog
5
191
Vastaukset
- -Vesa-
Jeesuksesta ei tainnut olla sanaakaan.
- christy1
no kukas Herzog se tämä mies on.. kun ei tuota saksaa ymmärrä.. vaan tarvinneeko tuota ymmärtääkään :(
- christy1
christy1 kirjoitti:
no kukas Herzog se tämä mies on.. kun ei tuota saksaa ymmärrä.. vaan tarvinneeko tuota ymmärtääkään :(
ai.. liian hätäseen kyselin.. luulin että on joku toinenkin Herzog kun vilkasin videon vain alusta jossa saksaa suoltaa joku :)
Miksi ne puhuu niin paljon kirkkaudesta.
"Kotini on siellä missä kirkkaus on"
kummallista....
- Territorit
"Koska David Herzogin vaimo Stephaniekin suunnittelee uutisten mukaan tulla Suomeen, halusin saada selville mitä hän opettaa.
Löysin tämä viime elokuun opetuksen häneltä.
https://www.youtube.com/watch?v=ML8KiMAx5p0
Ikävä kyllä siitä ei ole suomalaista käännöstä, mutta koska niin moni suomalainen osaa melko hyvin englantia laitan sen tähän ja yritän itse kertoa mikä hänen puheensa sisältö on. Korjata saa jos edustan väärin miltään osin sitä mitä hän puhuu.
Hän kertoo, että seuraavat 10 vuotta on leijonan aikaa. Leijonat ottavat territoreja valtaansa.
Hän kertoo että Jumala voi vaikuttaa yliluonnollista laihtumista.
Hän kertoo että kun uskova käy jotenkin hengellisesti taivaassa, hän on se todellisuuden edustaja ihmisten parissa. Ja koska olemme ikään kuin osa taivasta. Tämän yksi ilmenemismuoto on, että ihminen voi käskeä sairauden paeta hänestä. Hän korostaa, että on tärkeä että jos heti ensioireiden ilmenemisen yhteydessä ei suostu ottamaan sitä vastaan vaan käyttää tätä taivaallista valtaa ja käskee sairauden TAI köyhyyden pois.
"Kirkkaus ei kosketa ainostaan ulkomuotosi muuttumista kuten laihtuminen ja hiukset, mutta se muuttaa sinua sisäisesti, sinun soluja ja atomeja" - Suora käännös.
Tämä tapahtuu koska Jumala haluaa osoittaa leijonan luonteensa ja siksi meidän tulee ottaa tämä leijonan luonne. Entiset konstit eivät enää toimi, vaan meidän tulee elää tässä kirkkaudessa, ja se on itse asiassa sama kuin taivas. Taivaassa ei ole sairautta, siksi kun olemme Jumalan kirkkaudessa, meissä EI VOI olla sairautta. Siksi meidän tulee olla ottamatta vastaan sairaus ja meidän tulee käskeä se pois. Meidän ei tarvitse sietää mitään ulkoisia olosuhteita mitä ei ole taivaassa. Siksi meidän tulee käskeä ne olosuhteet pois elämästämme.
Sen lisäksi hän kertoo että muutettuaan naimisiin mentyä maalle Arizonaan hän joutui opettelemaan tappamaan skorpioneja koska Arizonan luonnossa niitä on paljon ja joskus ne tulevat ihmisten koteihinkin. Hän myös kertoi että kerran löi kivellä heidän ajotiellään olevan käärmeen kuoliaaksi. Sitten hän purskahti nauramaan ja sanoi että näissä tilanteissa toteutui Jumalan sana.
Itse en löytänyt muuta sisältöä hänen puheistaan, mutta varmistan että minulta ei jäänyt jotain huomaamatta."- christy1
.. niin Taivaassa ei ole sairautta.. mutta harva meistä vielä Taivaassa elää kun tässä kerran kirjoitellaan ja luetaan.. Raamatusta en mistään löydä sanottavan etteikö uskova ihminen tässä ajassa ja tässä maailmassa eläessään sairastaisi tai kärsisi jostakin.. Ihan outoa opetusta tämän pariskunnan opetus. Älkää nyt hyvät ihmiset kaikkea uskoko mitä merten takaa Suomeen rantautuu!
Hohhoijaa... Kaikki tännekin pääsee julistamaan, kuka näistä viime kädessä on vastuussa? Paikallekutsujat !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937558
- 403622
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021846- 241060
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html32943Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,27911Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53807Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31732Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60729Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v26662