Väänänen helsinkiläisurheilija 2014????

ROSKAA!!!!

http://www.jokerit.com/kaupunki-palkitsi-vaanasen-ja-teravaisen

Miten voi olla mahdollista että ihminen joka pelaa aina sikaa(aiheuttaa loukkaantumisia vastustajille) ja joka solvasi rasistisesti Siim Liivikiä nimittämällä Liivikiä ryssäksi niin voi olla vuoden urheilija??!!!

Ja kyseinen "mies" on jatkuvasti törkylehti Seiskan etusivulla, viimeksi oli kuva kun harrasti seksiä naisen kanssa parkkipaikalla autossa!!!!

On niin kaukana ihmisestä ja pelaajasta josta nuoren pitäisi ottaa mallia!!

Rasisti!!!!

5

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nii ootki'

      "... ja joka solvasi rasistisesti Siim Liivikiä ..."
      Missä ja milloin ??

      "... jatkuvasti törkylehti Seiskan etusivulla..."
      Se tuskin on Ossin oma valinta :)))

    • en gång alltid
      • hurrilogiikka

        Jos on mokannut vuonna 2012, ei voi tulla valituksi vuonna 2014 ?


      • narrilogiikka
        hurrilogiikka kirjoitti:

        Jos on mokannut vuonna 2012, ei voi tulla valituksi vuonna 2014 ?

        Eiks se riitä, että on sinä vuonna (kun valitaan) kiltisti... muutenhan voi sitten olla millainen mulkku (ja esikuva) tahansa?


    • rasisti on reppana

      Kerran rasisti, aina rasisti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      20
      13819
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      153
      5440
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      199
      5076
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      68
      4176
    5. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3541
    6. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3048
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      12
      2842
    8. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      36
      2479
    9. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      275
      2056
    10. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      1801
    Aihe