Kokemuksia Diane Novasta?!

loppuisjo..

Onko kellän kokemuksia kyseisestä e-pilleristä aknen hoidossa? Miten on toiminut ja tuliko haittavaikutuksia?

Itse olen suunnitellut aloittavani niiden syömisen. Mutta arveluttaa vähän haittavaikutukset yms... Eli kertokaa kokemuksianne!

Kiitos jo etukäteen.

4

84

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hfuahhs

      Söin joskus teininä, varmaan auttoi sen ajan mitä söin, mutta lopetin jossain vaiheessa. Ei tullut mitään haittavaikutuksia.

    • 22v

      Auttoi kunnes sain niistä keuhkoveritulpan...

      • loppuisjo..

        Voi ei.. Rupeaa vähän mietityttämään jos on sen arvoista kun on aika suuret riskit, niinkuin muillakin e-pillereillä :/


      • 22v
        loppuisjo.. kirjoitti:

        Voi ei.. Rupeaa vähän mietityttämään jos on sen arvoista kun on aika suuret riskit, niinkuin muillakin e-pillereillä :/

        Niinpä... Ihotautilääkäri tarjosi minulle roa diane nova -yhdistelmää, sanoin että kokeillaan ensin pelkillä pillerillä, koska roassa omat riskinsä. Olisi saattanut olla roalla pienemmät haittavaikutukset. Ei auta jossitella, vaikka henki meinasi lähteä. Suosittelen harkitsemaan tarkkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      707
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      649
    4. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      48
      610
    5. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      53
      608
    6. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      579
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      76
      576
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      548
    9. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      184
      520
    10. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    Aihe