Hyvää yötä Perussuomalaisten vihaajat !

Lukekaa(toivottavasti luette) iltarukous ja vakautukaa nukkumaan. Pian saamme herätä uuten aamuun joka on lauantai. Toivottavasti teidänkin silmänne avautuvat näkemään mikä on parasta Suomelle.
776
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hyvää yötä Teillekin Perussuomalainen. En vihaa Teitä, päinvastoin ihailen teitä ja äänestäjiin keväällä Perussuomalasista. Ps. Otin jo unilääkkeen mutta ei se heti vaikuta, syön myös suruuni naudanlihaa. Näyttää tulevan aurinkoinen päivä. En tiedä onko Ps vastaiset jo ottaneet yö t(d)ablettinsa. Nukutaan jo, yritetäänkö ainaski saada..unen päästä kiinni.

Äänestä

Nähkää rakastavaisia unia Perussuomalaisesta pulueesta

Äänestä
  • Ja muistakaa pitää kädet peiton päällä etteivät pääse karvottumaan.

    Äänestä

Hyvää yötä kaikille tasapuolisesti... Minä en vihaa persuja, olen ainoastaan persukriittinen ja haluan, että persujen aiheuttamista ongelmista käydään avointa keskustelua...

Äänestä
  • SDP:n Juttahan se ongelmat takinkäännöllään aiheutti koko maalle. Kaikki ns. kriisimaat rahoitti suomalaisten veronmaksajien kustannuksella nyt on Suomi päälakea myöten veloissa ja äänestäjät petettyinä leikkausten keskellä. Kyllä SDP ja Vasemmistoliitto tekivät hävittömän tempun kun menivät vastoin äänestäjilleen antamia lupauksia takaamaan lainoja jotta Suomi olisi hyvän antajan maineessa, Kataisen Jyrki sai palkkioksi korkea viran rysselistä takinkääntäjien ansiosta, vanhukset kylläkin mätänee kuka missäkin kun hallitus leikkasi vanhustenhoidosta 500 miljoonaa euroa. Vain Perussuomalaisten keinoilla tästä on mahdollisuus edes jotenkin selvitä.

    Äänestä

Ei tässä mitään hyvää yötä toivoteta kun nukkumaan mennään vasta aamulla. Pakko sen verran sanoa että kun hiukankin seuraa politiikkaa niin aika nopeasti voi todeta että Ps:lle pitäisi saada kiinteä hallituspaikka. Ajat muuttuu mutta persut pysyy. Vain sillä voidaan taata nousu tästä suosta.

Äänestä
  • Niin, eikös hovinarrille ole aina tilausta? Kun persut eivät asiakysymyksillä juurikaan päätään vaivaa, niin persujen venkoilusta ja politiikan tekemisen näyttelemisestä riittäisi kuitenkin hupia muille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kauniita unia kirjoitti:

Lukekaa(toivottavasti luette) iltarukous ja vakautukaa nukkumaan. Pian saamme herätä uuten aamuun joka on lauantai. Toivottavasti teidänkin silmänne avautuvat näkemään mikä on parasta Suomelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu