Mitä mieltä suomen muslimit ovat ayaan hirsi alista?

Ei muslimeille

Lähinnä näma imaamit varsinkin nämä sharian lain kannattajat.

8

91

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peevelin poika

      Pitäis varmaan kivittää ja faijja kanssa.

      • Herra 47

        Ei taida suomen somalit paljon kommentoida on sentään yksi täysjärkinen somalinainen maailmassa jota ei ole allahin nimissä nujerettu.


    • Hän ei ymmärrä erottaa uskontoa ja kulttuuria/ihmisten tekoja toisistaan ja syyttää ihmisten epätäydellisyydestä uskontoa, joka ei missään nimessä sallisi sitä, mitä hän on joutunut kokemaan. Koska hän ei ymmärrä näiden kahden välistä eroa, emme voi kuin sääliä häntä.

      Kivittäminen ei ole islamista. Traumaattisten kokemustensa vuoksi Ayaanin ajattelu on varmasti jäykkää ja olisi vaikeaa selittää hänelle, mitä islam oikeasti on, mutta se on ainoa aktiivinen vaihtoehtomme. Hän ei varmaankaan suostuisi siihen, kuten eivät monet muutkaan niistä, jotka ovat kovin varmoja siitä, että islam on kaiken pahan alku ja juuri. Propaganda on joskus niin voimakasta, että loogisetkin, tieteelliset mielet menevät sekaisin.

      On harmillista, että hän valehtelee, mutta vielä harmillisempaa on se, mitä hän on joutunut kokemaan. Muslimit toivovat hyvinvointia myös "vihollisilleen".

      • Höpsis..

        Mikään syytöksistäsi ei pidä paikkaansa. Kaikki, mitä Ayaan Hirsi Ali sanoo, on totta. Taidat vain harjoittaa taqiyyaa harhauttaaksesi ei-muslimeja. Hassua, että kuvittelette edelleen internetin aikakaudella voivanne pimittää ei-muslimeilta todellista tietoa, kun kaiken voi tarkistaa Googlella parissa sekunnissa tai minuutissa.

        Valheidesi tasoa kuvailee hyvin naurettava väitteesi, ettei kivitys mukamas kuuluisi islamiin. Todellisuudessa teidän profeettanne Muhammad itse kivitti ja kannusti seuraajiaan kivittämään: http://www.faithfreedom.org/Articles/stoning.htm


      • Islamin tuntija

        a.yahya:lle
        Juu,katkaisemalla vihollisten kauloja!


      • Sano vielä että

        Sharian laki ei kuulu islamiin ja mitään pyhää sotaa ei ole olemassakaan jne. Kaikki on vain suurta valhetta.


      • Tulipahan sanottua
        Sano vielä että kirjoitti:

        Sharian laki ei kuulu islamiin ja mitään pyhää sotaa ei ole olemassakaan jne. Kaikki on vain suurta valhetta.

        Kukaan ei ole tehnyt vielä yhtään terrori tekoa tai ei ainankaan ole ilmoitanut siitä ,vasta kun räjähtää tai tapahtuu murha islamin nimessä sitten voidaan sanoa että täällä on terroristeja.silloin voidaan alkaa tekemään asialle jotain,tosin silloin on jo liian myöhäistä ,koska paskat on jo housuissa ja housut nilkoissa!


    • Israel wins

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      525
      2514
    2. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      51
      2207
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      203
      2158
    4. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      10
      1463
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1450
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      49
      1343
    7. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1318
    8. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1131
    9. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      91
      1096
    10. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      1035
    Aihe