olen rv33+6 raskaana ja nyt mietin adoptiota

nuoriraskaana

Hei!

3

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ryti575

      Vauvan synnyttyä kun jaksat sinnitellä ekan vuoden itse kasvattaen, niin sitten se palkitsee ja helpottaa. Mikäli tarkoitit lapsesi adoptoimista etkä uuden lapsen adoptiota.

      • nuoriraskaana

        Aloitus jäi vähän kesken asia on siis niin olen tässä kuussa 19vuotias. Ja lapsi oli vahinko kun se tuli lapsen isän kanssa ollaan oltu innoisa tästä kaikki tavarat hankittuna jo siis ihan kaikki nyt minulle on joku kadutus tullut eikä ole ketään kenelle puhua haluisin toisaaltaa antaa lapsen adoptioon mutt eniten mietin miten muut sukulaiset suhtautuisivat asiaa kun ovat kanssa olleet innoissaan.


      • ryto545
        nuoriraskaana kirjoitti:

        Aloitus jäi vähän kesken asia on siis niin olen tässä kuussa 19vuotias. Ja lapsi oli vahinko kun se tuli lapsen isän kanssa ollaan oltu innoisa tästä kaikki tavarat hankittuna jo siis ihan kaikki nyt minulle on joku kadutus tullut eikä ole ketään kenelle puhua haluisin toisaaltaa antaa lapsen adoptioon mutt eniten mietin miten muut sukulaiset suhtautuisivat asiaa kun ovat kanssa olleet innoissaan.

        kuten aiemmin sanoin, kun vaan asennoidut oikeen suhteessa syntyvään lapsen ja hoidat vuoden, niin sinun ja miehesi suhtautuminen muuttuu täysin. Vanhemmuus on todella palkitsevaa. Uskon että synnytys jo tekee tehtävänsä, etkä suostu rakkaastasi luopumaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      27
      1630
    2. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1147
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1130
    4. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1097
    5. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1019
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      960
    7. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      955
    8. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      942
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      114
      878
    10. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      877
    Aihe