Valmentaja raiskasi Fleuryn 150 kertaa

jääkiekko=HOMO

Hirveä lajia. Pitäisi ehdottomasti lailla kieltää. Väkivallan ihannointia, pedofiliaa ja raiskauksia.

- Valmentajani raiskasi minut 150 kertaa kahden vuoden aikana, Fleury sanoi Ilta-Sanomille.

Hyväksikäyttö tapahtui, kun Fleury pelasi juniorisarjassa Kanadassa 14-16-vuotiaana.

- Asia, jonka en tiennyt olevan yleinen, onkin maailman yleisin epidemia. Planeettamme pahin, Fleury sanoi paneelikeskustelussa, kertoo Ilta-Sanomat.

Hän puhui asiasta ensimmäisen kerran elämänkerrassaan, joka ilmestyi vuonna 2010. Uransa jälkeen todella synkkiä aikoja elänyt ja kaikki rahansa tuhlannut Fleury harkitsi jo itsemurhaa pistooli kädessään, mutta nosti itsensä lopulta ylös koko uran kestäneestä huumehelvetistä.

Fleury, 45, kertoo elämänkerrassaan, että alkoholi, peliriippuvuus ja huumeet olivat keino paeta pahaa oloa ja nuoruuden hirveyksiä.


http://www.iltalehti.fi/jaakiekko/2014061418408395_jk.shtml

0

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

        Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
        Maailman menoa
        304
        3011
      2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

        Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
        Maailman menoa
        61
        2343
      3. Israel euroviisujen 2.

        Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
        Uskonnot ja uskomukset
        348
        2027
      4. Persujen puoluekokous 2026

        Missä ja Milloin pidetään ?
        Maailman menoa
        118
        1794
      5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

        Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
        Maailman menoa
        126
        1719
      6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

        Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
        Ikävä
        212
        1385
      7. Mikä kaivatussasi

        Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
        Ikävä
        65
        1347
      8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        66
        1337
      9. Mikä se viehättävin

        Asia on kaivatussasi?
        Ikävä
        68
        1263
      10. Rakas nainen ymmärsin

        Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
        Ikävä
        78
        1223
      Aihe