Sanat kauniit miks

"Sano suudelmin,
katsein hellimmin
tuu luo, mun luo
anna koskettaa
kätes uudestaan
tee niin, taas niin
pystyt kertomaan
tahdot rakastaa,
siihen tarvita ei sanaakaan"
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tahtoisin niin sanoa kirjoittamani kauniit kaipauksen ja rakkauden sanat hänelle suoraan kasvotusten ja suudelmin enkä tahtoisi sanojeni jäävän vain tänne. Voi kun voisinkin sanoa. Ja ehkä jonakin päivänä voinkin.

Äänestä

onko ovi auki?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tänne vain jää? kirjoitti:

"Sano suudelmin,
katsein hellimmin
tuu luo, mun luo
anna koskettaa
kätes uudestaan
tee niin, taas niin
pystyt kertomaan
tahdot rakastaa,
siihen tarvita ei sanaakaan"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu