kuka tietäis kertoa

Onko palstan selvänäkijöistä ketään, joka osaisi selittää, kuinka kissa saa tarhassa ollessaan vaaksan pituisen haavan vatsaansa, POIKITTAIN.
Verta, karvoja tai muitakaan taisletun jölkiä ei näkynyt koko tarhassa, vain viiltohaava kissan vatsassa
681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Tämä palsta ei ole mikään "näkijä palsta" siihen on oma palstansa. Ja näiden huuhaa palstojen itseään näkijöiksi kutsuvien jutut on kyllä justiinsa sitä mitä voi olettaakin :-)

Mutta ihan kuka vaan voi tajuta, että kissa on voinut repiä itsensä oksaan tai muuhun terävään vaikka lintua jahdatessaan. Mistähän materiaalista sen tarhan olet rakentanut? Kanaverkosta vai mistä verkosta? Niissä on teräviä reunoja leikkuas kohdaltaan.

Eikä sekään ole mahdottomuus, että jos tarha on ylhäältä auki etteikö toinen taitava katti sinne pääse tappelemaan.

Miksi ihmeessä kaikkeen pitää hakea vastausta jostain yliluonnollisesta tai mystisestä?

Äänestä

eikös tämä ole selvänäkö ja ennustus-palsta?

selvähän se, jos haava olisi ollut pystysuorassa, siis rinnasta takajalkoja kohti, vaan kun haava oli poikittain, vasemmalta oikealle, vain yksi haava, kuin terävällä veitsellä vedetty. Koska tarha on lukitematon, niin ehkäpä se haava on tosissa veitsellä vedety?
Em odota mitään todistusta ufoista yms. olisin vain kiinnstounut. josko joku osais antaa veikkaustakaan

Äänestä
  • Lue ja ymmärrä palstan kuvaus...

    Huom! Jos haluat ennustuksen, siirry Ennustukset-palstalle. Tätä palstaa ei ole tarkoitettu ennustuksille.

    Äänestä

en tarvitse ennusta tulevasta, se haavoittuminen ON JO TAPAHTUNUT.
Eikös selvänäkö katso myös menneeseen, eli ei ole ennustamista .

Äänestä
  • Hei! Kissasi on itse telonut itsensä terävään ns. katospellin reunaan. Onko teillä sellaista? Unohda huolesi ufoista tai muista sellaisista, sinulla ei ole pelättävää.

    Äänestä

  • Elämätär kirjoitti:

    Hei! Kissasi on itse telonut itsensä terävään ns. katospellin reunaan. Onko teillä sellaista? Unohda huolesi ufoista tai muista sellaisista, sinulla ei ole pelättävää.

    kyllä on, kopin katossa ja vessakatoksen päällä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tikattutapaus kirjoitti:

Onko palstan selvänäkijöistä ketään, joka osaisi selittää, kuinka kissa saa tarhassa ollessaan vaaksan pituisen haavan vatsaansa, POIKITTAIN.
Verta, karvoja tai muitakaan taisletun jölkiä ei näkynyt koko tarhassa, vain viiltohaava kissan vatsassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu