Mihin katosi sivujen uudistuksen myötä ennen omilla sivuilla näkynyt Rahastot nyt-sivu? Kävikö niin että uudistuksen myötä se näkyy vain maksullisessa salkussa?
Nordean Rahastot nyt
8
899
Vastaukset
- Löytyy
Se löytyy ihan avoimilta sivuilta. Sieltä klikkaa Säästöt -> Rahastot Nyt
Suora linkki on http://www.nordea.fi/Henkilöasiakkaat/Säästöt/Rahastot/Rahastot Nyt/702904.html?WT.svl=mega-menu_saastot_most-popular-tool_rahastot-nyt . Verkkopankissa voi kyllä edelleen katsoa omia rahastoja ym. Starttisalkku on muuten maksuton ja mahdollistaa myös osakekaupat ja rahastojen myynnin verkkopankissa. :)- Ap täs
Voi kiitos! En ite löytänyt sitä kun oli muuttunut
omat jutut kyllä löysin vaikka alkuun vaikutti sekavalta mutta voihan se olla patempikin kun oppii
. - Paras tuotto
Ap täs kirjoitti:
Voi kiitos! En ite löytänyt sitä kun oli muuttunut
omat jutut kyllä löysin vaikka alkuun vaikutti sekavalta mutta voihan se olla patempikin kun oppii
.Mihin nordean rahastoon nyt kannattaisi rahansa pistää? T aloittelija
- inteksiä
Paras tuotto kirjoitti:
Mihin nordean rahastoon nyt kannattaisi rahansa pistää? T aloittelija
Jos on pakko olla Nordean rahasto, katso indeksirahastoja, Maailma indeksi ja Eurooppa indeksi. Jos haluat panostaa Suomen markkinoille, Nordean Suomi-indeksin sijaan on pakko tuputtaa Nordnetin juuri aloittanutta 0-kuluista Superrahastoa.
Ja kun tuon superrahaston perässä avaat sen asiakkuuden Nordnetiin, sitä kautta pääset sijoittamaan helposti suureen joukkoon muitakin rahastoja. Nordnetin kuukausisäästösopimuksella saa merkittyä myös joitakin etf:iä ilmaiseksi.
Nordean aktiivirahastopuolellakin on joitakin kohtuullisia rahastoja, esim Nordic small cap on pärjännyt aika hyvin eikä sen hallinnointikulu (1,6%) ole kuin lievästi törkeän puolella (ottaen huomioon että se sijoittaa 98 % Nordean kotimarkkinoille). - Hyvä tuotto
inteksiä kirjoitti:
Jos on pakko olla Nordean rahasto, katso indeksirahastoja, Maailma indeksi ja Eurooppa indeksi. Jos haluat panostaa Suomen markkinoille, Nordean Suomi-indeksin sijaan on pakko tuputtaa Nordnetin juuri aloittanutta 0-kuluista Superrahastoa.
Ja kun tuon superrahaston perässä avaat sen asiakkuuden Nordnetiin, sitä kautta pääset sijoittamaan helposti suureen joukkoon muitakin rahastoja. Nordnetin kuukausisäästösopimuksella saa merkittyä myös joitakin etf:iä ilmaiseksi.
Nordean aktiivirahastopuolellakin on joitakin kohtuullisia rahastoja, esim Nordic small cap on pärjännyt aika hyvin eikä sen hallinnointikulu (1,6%) ole kuin lievästi törkeän puolella (ottaen huomioon että se sijoittaa 98 % Nordean kotimarkkinoille).Joo ja tuossa Nordic Small Capissa ensimmäisen merkinnän vähimmäismäärä onkin vaivaiset 10 m EUR...
- inteksiä
Hyvä tuotto kirjoitti:
Joo ja tuossa Nordic Small Capissa ensimmäisen merkinnän vähimmäismäärä onkin vaivaiset 10 m EUR...
Ai niinhän se nykyään onkin. Sorry, en muistanut. Nordeahan käytännössä ilmoitti, että uusia sijoittajia ko. rahastoon ei enää oteta.
Muutos tapahtui viime syksynä. Sitä ennen minimimerkintä oli sen normaalin 10 tai 50 euroa.
- veikko.vekara
RahastotNyt ei ole koskaan enaa saatavissa. Missa on syy.
- pyh501
Nordean rahastoista ei tahdo löytyä kunnon sääntöjä. Nyt ensin kovasti, mihin kellonaikaan merkintä pitää tehdä, jotta se tapahtuu samana päivänä. Miksi rahaston säännöt pitää pilkkoa lukemattomiin eri tiedostoihin? Ei löydy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt424712Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532564Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391034Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611015Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh71954- 118911
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70874- 137825
- 48810
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,49767