Mies, mun tilanne

On se, että saatan kohta päättää sinkkuuteni. Olisin halunnut sinut vierelleni, mut se on nyt kai liian myöhäistä. Kyllä mä tiesin sen ettet mua enää kaipaa koska en ole kuullut sinusta.

Saattaa olla että löysin vierelleni nyt loppuelämän kumppanin, minkä jälkeen nuoruusvuoteni alkavat olla ohitse. Kaikkea hyvää sinulle, toivottavasti en sinua enää tapaa, se murtaisi sydämeni kun olen kohta toisen oma.
22283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Tuo on kiristystä :D

Äänestä
  • kuin aloittaja, on tämä Mirkku.

    Äänestä

  • Samoin mielin kirjoitti:

    kuin aloittaja, on tämä Mirkku.

    ei koskaan silmistä silmiin katsetta.. aina se kännykkä oli tärkeämpi

    Äänestä

  • kaarlo03 kirjoitti:

    ei koskaan silmistä silmiin katsetta.. aina se kännykkä oli tärkeämpi

    Tottakai.Eipä susta ollut miestä edes puhumaan.Monesta muusta oli..

    Äänestä

  • Sivusta_ kirjoitti:

    Tottakai.Eipä susta ollut miestä edes puhumaan.Monesta muusta oli..

    Kuka sun kanssas puhunut on!!!! Ei KUKAAA!!!

    Et edes halua puhua koskaan

    Äänestä

  • joomemesivuu kirjoitti:

    Kuka sun kanssas puhunut on!!!! Ei KUKAAA!!!

    Et edes halua puhua koskaan

    puhunut.-Joskus, se riittänee ehkä seuraavaan kertaan.Varma en ole, tuleeko seuraavaa kertaa..Katsotaan..

    Äänestä

kyllä joku rasvarane sua pökkii ja pistää paksuksi

Äänestä
  • voi elämän kevät tuota sun huumoria ja mielikuvitusta ;D

    Äänestä

Nuoruusvuodet on nyt joltakin ohi, kun löytää loppuelämän kumpparin... Voi hitsi. Ei voi kun... onnitella.
Alkaako vanhuus sitten kun tavalla tai toisella menettää oletetun loppuelämän kumpparin?

Äänestä
  • niinpä

    Äänestä

  • Ei vaan alan olla siinä iässä ettei minua teiniksi voi enää sanoa. (Paitsi silloin kun ostan tupakkaa, ne kyselee aina papereita..) Se kun löytää vakavan suhteen, eli muuttaa yhteen ja hankkii lapsia, on ns. Perinteisiä arvoja ajatellen askel kohti aikuisuutta, verrattuna siihen että vapaana elelee ka sattuu joskus vaihtamaan miestä.. En kuitenkaan tarkoita sinkkuja loukata vaan vaikea lyhyesti sanoa mitä tarkoitan. :) kyllä mielestäni vakava suhde ns vanhentaa, näin se on tehnyt ainakin omalla kohdallani aiemminkin..

    Äänestä

  • Ap. kirjoitti:

    Ei vaan alan olla siinä iässä ettei minua teiniksi voi enää sanoa. (Paitsi silloin kun ostan tupakkaa, ne kyselee aina papereita..) Se kun löytää vakavan suhteen, eli muuttaa yhteen ja hankkii lapsia, on ns. Perinteisiä arvoja ajatellen askel kohti aikuisuutta, verrattuna siihen että vapaana elelee ka sattuu joskus vaihtamaan miestä.. En kuitenkaan tarkoita sinkkuja loukata vaan vaikea lyhyesti sanoa mitä tarkoitan. :) kyllä mielestäni vakava suhde ns vanhentaa, näin se on tehnyt ainakin omalla kohdallani aiemminkin..

    Kannattaako sinun ruveta suhteeseen, jos sinulla on tunteita/ajattelet entistäsi?

    Äänestä

  • Parisuhde vanhentaa, avioliitto suorastaan muumioittaa!

    Äänestä

  • sivusta vaan kirjoitti:

    Kannattaako sinun ruveta suhteeseen, jos sinulla on tunteita/ajattelet entistäsi?

    Ei se lähde pois mielestä kulumallakaan. En muita kohtaan ole tuntenut niin. Pakko jatkaa elämää eteenpäin. Viimein. Mutta hyvä kysymys.

    Äänestä

  • sivusta vaan kirjoitti:

    Kannattaako sinun ruveta suhteeseen, jos sinulla on tunteita/ajattelet entistäsi?

    Pakkohan jossain vaiheessa on jatkaa eteenpäin, jos toista ei voi saada. Tunteita saattaa vielä olla mutta ne hiipuvat sitten pikkuhiljaa.

    Äänestä

mustasukkaisuus draama meneillään..

Äänestä
  • Jaa en näe draamaa lähimaastossa, mutta jos kerran niin väität niin pidä mielipiteesi.

    Aloitus menee J miehelle. :) vaikka ei hän palstalla ole.

    Äänestä

uudelle suhteelle, joka tuntuis lukeman perusteella olevan aloittajalle " paremman puutteessa näin, etten jää täysin perheettömäksi".

No, ennustan että eroat muutamien vuoden kuluttua, parin kersan jälkeen. Katkerana, pettyneenä.

Äänestä
  • Eikös tuo ole juuri tyypillinen katkeroitumisreitti, lapset joka ukolle ja niiden ukkojen kanssa ei sitten pärjätä. Viimoiset ukot tuossa kierteessä saa silmillee jo katkeraa kalkkia, kun seurustelu vähän tökkii. Ja lopputulemana kaikki ukot olikin sitten narsisteja. Monta miestä pitää tuhota ennenkuin rusinassa säteilee?

    Äänestä

  • loppu kirjoitti:

    Eikös tuo ole juuri tyypillinen katkeroitumisreitti, lapset joka ukolle ja niiden ukkojen kanssa ei sitten pärjätä. Viimoiset ukot tuossa kierteessä saa silmillee jo katkeraa kalkkia, kun seurustelu vähän tökkii. Ja lopputulemana kaikki ukot olikin sitten narsisteja. Monta miestä pitää tuhota ennenkuin rusinassa säteilee?

    Ai ukkojen kanssa pitää pärjätä?

    Minä olen naisena ollut siinä luulossa, että jos ukko on sitä ihtiään täynnä ittesä lisäksi, sitä ei juuri tarvi sellaisen kanssa edes koittaa pärjätä.

    Ehkä ainoa sanottavani tällaiseen asiaan liittyen on tämä: Kiitos, äiti, opetit mitä on omanarvontunto ja sen, että kaikkea ei tarvitse miehiltä sietää.

    Äänestä

anna mennä, äläkä kysele palstalla.

Äänestä

Kyllä minä tätä nykyistä rakastan. Olemme kuin parhaat kaveritkin. Mutta kaipaan silti joskus intohimoa. Pelkään aikuistua. Ja ei, lapsia en halua vielä pariin vuoteen.

Voi olla että mua vaan pelottaa nyt tämä vakava sitoutuminen, ei niinkään suhteen vuoksi vaan sitoutumisen takia itsessään.

Ja en ryhtyisi seurustelemaan ellei minulla olisi tunteita nyksää kohtaan. En ole läheisriippuvainen vaan selviäisin yksinkin. *puolustaa itseään*

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rakkauden jälkeen kirjoitti:

On se, että saatan kohta päättää sinkkuuteni. Olisin halunnut sinut vierelleni, mut se on nyt kai liian myöhäistä. Kyllä mä tiesin sen ettet mua enää kaipaa koska en ole kuullut sinusta.

Saattaa olla että löysin vierelleni nyt loppuelämän kumppanin, minkä jälkeen nuoruusvuoteni alkavat olla ohitse. Kaikkea hyvää sinulle, toivottavasti en sinua enää tapaa, se murtaisi sydämeni kun olen kohta toisen oma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu