hunajamarinoidusta kanasta, helppoa nopeaa hyvää, ehkä jopa terveellistä.
Mitä tänään syötäisiin?
Kokkaan kanasalaatin
1764
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Matkit mua. Mä tein sitä viime viikolla ;)
Ei oo hyviä kaupan valmismarinadit. Naturelli ja hyvät mausteet siihen, nam. Melonia, ehkä hieman pähkinöitä tai vähän aurajuustoa. Tietty salaattiakin.
Mä teen sitä nyt njamskis!
jälkikasvulle hampurilaisia.Paistoin eilen pihvit niihin.
en vielä tiedä mitä kokkaisin. Vain sen, että jotain nopeasti valmistuvaa, kun hommia riittää niin, että osa kaatuu tällä tehokkuudella niskaankin.
Tämä oli siis aloitukselle.
tilanteissa olen kokannut saarioisten jauheliha-pizzan mikrossa :D
minäkin suunnittelin. :)
Hyi kaikki kana- ja kalaruuat, iljettävän näkösiä ja makusia!
kana ei sit oo lihaa?
Kamalan makusta, ei voi lihaksi sanoa.
Omaa tekemää kalasoppaa.namj namj,hyvää ja terveellistä.
Jääkaapista löytyikin salaattiaineksia, joten valmistin herkullisen tonnikalasalaatin. On muuten hyvää! :P
Mä en taida syödä tänää mitää.
Minuakaan aina nälätä, mutten sentään ihan syömättömäksi heittäydy. Sitä paitsi olen ihan älyttömän äreä, jos en syö säännöllisin väliajoin.
Syön koko viikon firman piikkiin.
Keitetyistä uusista perunoista pitäisi sorvata jotakin. Pyttäriä, kermaperunoita, ähh liian rasvaista. Keitettyä munaa, voisulaa, ruohosibulaa mukaan niin tulee hyvää, vaiskos perunasalladia?