veikkaan myös ettei kaikki siitä tule pitämään. Mutta mitä väliä. Ei mua ainakaan haittaa, miksei kaksi toisistaan tykkäävää ihmistä saisi olla yhdessä? Muiden kateellisuuden takiako?
Me päädytään
kyllä yhteen
321070
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
ketkä me? ei se kellekään muulle kuulu....siinäpä sit näkee ketkä on niitä YSTÄVIÄ :)
No turhaan sitä miettii mistä muut tykkää tai ei tykkää.
No valitettavasti aina ei ole yhteinen polku kuljettavana. Jos tiet vie eri suuntaan.
Ketkä me? Voisitko laittaa jonkin oikean tunnisteen `meistä`.
luulin kauan, mutta enää en ole läheskään yhtä varma. Ehkä tässä vain käy kuten pitää?
Kerro kuka olet. Edes nimen alkukirjain! Niin mä oikeasti tietäisin onko tää mulle.
Juu, kaikki merkit ilmassa :) ja ei vois vähempää kiinnostaa mitä on muut mieltä...
Ei mua muiden mielipiteet kiinnosta. Ainoastaan sen yhden tietyn miehen tunteet muhun.
Voitko laittaa vähän tuntomerkkiä minkä näkönen mies on kyseessä ja mistäpäin
Minä lupaan kaikille mammonaa loppuiäkseen ja pitkää ikää,matkoja lämpimiin maihin ja lupaan ettei kukaan ole köyhä eikä elä kurjuudessa. Minä lupaan että maailma on parempi paikka elää ilman sotia ja ikäviä asioita tämän, lupaan kaikille maailman ihmisille ihan varmasti kautta kiven ja kannon. Lupaan kaikkea mitä te toivotte ja haluatte,ihan takuulla.
Milläs meinaat lupaukses täyttää? Aika heikolta näyttänyt tähän asti?
Mä tykkään just vähän shokeerata. Sit kun porukka tajuaa ettei niiden tykkäämisellä tai mielipiteellä ole vaikutusta, ne luovuttaa ja kaikki onkin ihan ok. Hassuja.
aika heikko itsetunto, kun välität muiden mielipiteistä kumppanin valinnassa.
Niin usein ihmiset elää elämäänsä muiden mielipiteitä varoen, aika sääli jos omat halut jää täyttämättä.
No onneks mun ei tarvii eikä oo tarvinnut, oon
vaan pitänyt huolen etten loukkaa ketään.
lukihäiriö ja vaikeutta ymmärtää lukemaasi?
Haloo jos joku edes miettii (=aloittaja) tässä tilanteessa muiden ajatuksia, täyty niiden merkitä jotain.
Tai sit toinen vaihtoehto on et aloittaja haluaa nimen omaan tehdä vaikutuksen joihinkin suhteella jonkun kanssa, aika lapsellista!
No se miettii vain omia sukulaisiaan. Oletan.
tunteissa ei voi antaa periksi. Se on kahden ihmisen oma valinta eikä kenelläkään muulla saisi olla siinä sananvaltaa. Joskus alku on karikkoinen, mutta ei tämä elämä ruusuilla tanssimista aina muutenkaan ole.
Veikkaan itse ihan samaa. Mullekin on se ja sama, mitä muut aattelee. Kyllä nekin ajan myötä tottuu, kun näkee, miten meillä on hyvä olla yhdessä.
Jos miettii mitä muut ajattelee, niin kannattaa pysyä neljän seinän sisällä. Ja jos ei tee mitään niin ei tee virheitäkään, mutta jääpä elämä elämättä. Mut tarkoituksella ei kannata muita loukata, aina sitä ei kuitenkaan voi välttää.
Näin se on, juuri näin.
Niin minäkin luulen. Tästä tulee jotain niin upeaa :)
Kerrankin komppaan tätä. Siitä tulee just niin hyvää kun se olikin aikoinaan!
No niin päädytäänl kyl ja siitä tulee hienoa.
toiveitteni täyttymys, se mitä olen odottanu kauan, peläten että se kaikki on turhaa haavetta vain ollut.
Päädytäänkö? Sinusta kiinni, haluan...
eipä ole estettä etteikö
Joo ja palkataan häihin sitten esiintymään Tukiainen.
Oltaisi jo yhdessä, jos niin olisi tarkoitettu.
Toivottavasti. Vihdoinkin saan sinut omaksi kullaksi. Mitä väliä sillä on, mitä muut ajattelevat? Ei siitä kannata huolestua.
Ei muuten päädytä :)
Punaiset lasit on nyt tippuneet päästäni :(( Arkiset asiat sinusta ovat ne tiputtaneet,kuoppainen tie jo nyt ;(( Ei järkee vaihtaa :/