Annoin eilen tutulleni ohjeita , miten siirtää valokuvia bluetoothilla Acer Iconia tablettiin. Se tapahtuu näin. Laita asetuksista Bluetooth päälle sekä Lumiasta että tabletista. Tabletissa täytyy klikata vasemmassa sivussa olevaa merkkiä, joka on Päällä-rivin tasossa, Silloin tulee esiin tulee Etsi Laite, Sen jälkeen klikkaa Acer Iconia Monitoria (minulla Acer Iconia A1-830), jolloin Lumia näkyy. Molemmissa täytyy näkyä laitteet, Lumiasssa Acer Iconia tabletti ja tabletissa Lumia. Mene Lumiaan ja klilkkaa tabletin nimeä jolloin tulee testi Yhdistetty. Valitse Lumian valokuvista haluamasi kuva ja paina sitä, silloin tulee esiin Jaa ja paina sitä ja valitse toiminto Bluetooth ja Acer tabletti jota klikkaat, Lähettäminen alkaa ja Acer tabletin ylälaidassa näkyy latausprosentit. Vedä merkistä kuten verhoa ja hyväksy lataus. Kuva löytyy tabletin Galleriasta. Sen alalaidassa lukee bluetooth.´Ongelma minulla on yhdistämisen aikakatkaisu joka 2 minuuttia, jonka aikana täytyy hakea valokuva. Miten aikakatkaisua suuremmaksi vaikka 5 minuutiksi,
Valokuvien siirtäminen Lumiasta bluetoothilla tablettiin
Riitta514
3211
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Epäilen ettei sitä saa muutettua sillä ei edes omassa sampan tabletissa voi aikaa muuttaa vaan se on aina se 2 min.Sama juttu Android puhelimissani.
Minulla on tämä tabletti, jota käytän. Siinä ei ole Sim-kortinpaikkaa. Käytän puhelinta tukiasemana sen kanssa.
http://www.verkkokauppa.com/fi/search?q=acer iconia a1-830
Kirjoittelen vielä, että minulla toinenkin 2014 vuoden tabletti. Se on HP 8 1401 tabletti. Muuten hyvä laite, mutta siinä ei ole lainkaan Bluetoothia.