Patsas Jussille

On virinnyt ajatus, että ehdottomasti pitäisi Jussi Halla-aholle pystyttää patsas, nyt, kun vierailu on vielä tuoreessa muistissa. Miksi odottaa 100 vuotta ennenkuin muistamme pelastajaamme, joka pelastaa meidät mamujen ikeestä ja vaihtaa kunnan virkamiehistön.

Ajatuksia tähän, myöhemmin syksyllä mahdollisesti aloitamme suunnitelun ja kansalaiskeräyksen. Paikkaehdotuksia? Kaupungintalon lähellä oleva puisto olisi oiva paikka?
688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Allah-ohon patsaan paikka on ehdottomasti timitran kaatopaikan kyljessä. Katse törkyyn päin, kuin lieksalaisia katselisi.

Äänestä

Halla-aho pelastaja, my ass!

Äänestä

Ei mitään patsasta johan meillä on jo yksi herätteitä edustava patsas "työttömän hampaat" puistossa
Mutta Halla-Aho voisi saattaa kyllä kaarisillan korjauksen ja rahoituksen kuntoon tapasin saman puolueen kansanedustajan Nurmeksessa messuilla ja juttelimme asiasta koska tunnen monia kansanedustajia eri puolueista

Viimeksi kaarisiltaan tuli rahaa joka oli osaltaan myös osaltani syyllinen aikanaan.kun Pekka Vennamo ja Urpo Leppänen oli ministerinä silloin vielä katsottiin että maaseutukin on elämisen arvoista nyt Tumpataan

Eli nyt tarvitaan toimia eikä huulten havinaa MK

Äänestä

Ei Kaupungin talon lähelle, vaan Kirjaoiljamme Heikin viereen. Siinä on kaksi rehellistä ja ymmärtäväistä kansan miestä.
Jussin vastustajat ilmeisesti haluavat Heikki Turusen viereen patsaan Somalikuningaasta, hän tuntuu olevan Lieksan pelastus? Tai sitten ei!

Äänestä

Jussillekko patsas? Eihän Lieksassa ole materiaalia mistä rakentaa niin isoa päätä kun Jussilla on.

Äänestä

Sitten kun kyseinen Jussi käy syntymässä Lieksassa, hänelle voidaan harkita patsaan pystyttämistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


patsashanke kirjoitti:

On virinnyt ajatus, että ehdottomasti pitäisi Jussi Halla-aholle pystyttää patsas, nyt, kun vierailu on vielä tuoreessa muistissa. Miksi odottaa 100 vuotta ennenkuin muistamme pelastajaamme, joka pelastaa meidät mamujen ikeestä ja vaihtaa kunnan virkamiehistön.

Ajatuksia tähän, myöhemmin syksyllä mahdollisesti aloitamme suunnitelun ja kansalaiskeräyksen. Paikkaehdotuksia? Kaupungintalon lähellä oleva puisto olisi oiva paikka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu