http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/france/10908942/Roma-boy-attacked-in-Paris-the-picture-that-will-shock-France.html
En sääli, itsepähän valitsi tiensä varkaana.
Ketään ei kiinnosta jos he pahoinpitelevät vanhuksia kaduilla, ei edes poliisia.
Mutta kun joku vastaa puolustamalla omaisuuttaan , henkeään sekö on hirvitys?,
Toivottavasti meni perille ettei tunkeudu varastamaan, hah hahahha.
En sääli, itsepähän valitsi tiensä varkaana.
Ketään ei kiinnosta jos he pahoinpitelevät vanhuksia kaduilla, ei edes poliisia.
Mutta kun joku vastaa puolustamalla omaisuuttaan , henkeään sekö on hirvitys?,
Toivottavasti meni perille ettei tunkeudu varastamaan, hah hahahha.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Saisi koko heimon hakata veriseksi paskaksi. Kaikki olisivat sen jälkeen iloisempia.
Ammattimieheltä vaikutti. Kyllä hän ammatin valitessaan tiesi mitä riskejä siihen sisältyy. Hänen kohdallaan ne realisoituivat. Olisi tullut Suomeen.
Toivottavasti tuollainen käsittely rosvoille yleistyy.
Oikea toimintatapa.
Ranskassa osataan yhteisen hyvän eteen tehdä vielä jotakin , toisin kuin meillä jossa jokainen tuijottaa vain omaan itseensä ja katsoo sivusta, kun "shakaalit"ryöstelee.
Ranska on vuosisatojen aikana näyttänyt esimerkkiä Euroopalle josta viisaat ottavat opiksi.
Myös Suomi hyötyy omalla tavallaan Ranskasta. Kaikella kunnioituksellaan se ostaa kallista samettia jolla se voi pitää juhlapuvussa joka päivä ---joskus harvoin ---pieniin varkauksiin sortuneet ylempiarvoiset kansalaisensa
Sivistys on kovin pinnallista... hieman kun raaputetaan, niin todellisuus paljastuu.
Onneksi näyttää kaikkiaan siltä, että ihmiskunnan lyhyehkö ajanjakso maapallolla alkaa olla lopuillaan, ja muu eliökunta pääsee jatkamaan elämäänsä paratiisissa, joka maapallo oli ennen ihmisen ilmestymistä.
on senlaatuista, että vanhuksia piinanneen huligaanin saama turpasauna tuomitaan nenä pystyssä. Mutta jos itseen jotakin kohdistuu, niin heti syttyy se tappovimma.
Sivistyksen paskonhöyryinen pintakiilto näkyy juuri siinä, miten kisataan kaiken mahdollisen suvaitsemisessa, kunhan seuraukset ja kustannukset saa kantaa mister jokumuu.