Olen myymässä erästä esinettä kirpputoripalstalla, kyllä on koomista, kootut selitykset:
( ensin jonossa on kymmenkunta ihmistä )
Se on liian suuri, se on liian pieni, liian kallis käytetyksi, ehdin jo tilata pizzaa, mutta huomenna noudan.. Mieheni ei haluakaan tuollaista, kinataan siitä kuka oli ensin jonossa, poistutaan kommentoimatta jonosta, ei vastata kun kysytään "otatko, olet seuraava jonossa", annan yhteystietoni muutamalle, ei mitään kommenttia sen jälkeen..
Ei voi oikeasti olla näin vaikeata!!!
Juupas - eipäs
2
184
Vastaukset
- kyllästyttävää ilm.
Niihin ilmoituksiin kannattaa jo alunalkaen panna kaikki tiedot siitä myytävästä tuotteesta, niin eipähän tarvitse enää myöhemmin vastailla kysymyksiin ja ostajaehdokas tietää jo tuolloin, onko se liian pieni, liian suuri tms.
Mistä jonosta oikein kirjoitat? Millä palstalla myyt tavaroita, että ostajaehdokkaat pystyvät kinaamaan siitä kuka oli ensimmäisenä jonossa?
Mitenkään nyt tähän varsinaisesti liittymättä, kaikkein älyttömämpiä ovat myynti-ilmoitukset, joissa myyjä ei kerro tuotteen hintaa. Myydään esim. vanha kaappi, ei hintaa. Eikö se myyjä itse tiedä, paljonko se siitä haluaa? Kaappeja on maailma puolillaan, joten ei ole mitään järkeä ottaa yhteyttä myyjään, joka ei tiedä tavaroidelleen hintaa! Sama koskee autokauppaa ja onpa monista asunnon vuokrausilmoituksistakin jäänyt vuokra pois. Luulisi talon/asunnon omistajan tietävän millä hinnalla kämppä lähtee. Jos ei tiedä, niin hittojako laittaa ilmoitustakaan. Facebookin kirppariryhmässä myin. Hinta ja mitat oli jo valmiiksi ilmoituksessa, mutta silti varailtiin, ja vasta sen jälkeen se oli liian suuri tai liian pieni..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233133Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3753Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68750Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3680Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35597Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32591Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es19530- 40521
Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3519- 37513