Heinäkuussa onnibus tuo lisää vuoroja mm. Tampere-Helsinki välillä ja lippu on nyt vain alkaen 1€!
Tulipa jo matkakin ostettua. 2€ molemipiin suuntiin tuli hintaa
Tulipa jo matkakin ostettua. 2€ molemipiin suuntiin tuli hintaa
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
4 euroo kun varaus on 1 euro
Eipä ole ollut varausmaksuja. 2€ meno paluu. Saa siinä savon linjan honkanen itkeä. Vaikka ei sinne hautaansa kieroudella hankkimiaan rahoja saa.
Kyllähän se varausmaksu tulee heinäkuun jälkeen tahdoit tai et, ei souteri täällä kauan viihdy, niin kuin ei viihtynyt ruotsissakaan vaikka siellä huomattavasti isommat markkinat ja parempi hintataso, jossain suoritetaan pika rahastus ja karataan muille maille autuaimmille. Enkä osaa sanoa onko tuo ryssäläisen huarabussin värinen vanhooli ny nii kutsuva konsepti.
Kai tossa on se, idea, että halutaan kaksi kerroksinen bussi täyteen ja kyllähän tuo hinta nousee. 1€ on vaan eka matkustaja. Kyllä tuosta aika sama summa tulee täydestä 2 kerroksisita bussista halvoilla hinnoilla jos matka olisi 27€, mutta kyydissä vaan muutama matkustaja.
VR tästä suurimmat ongelmat saa ja valtio tietysti maksaa tyhjien junien tappiot.
Kakskerrosbussi ilmajousilla ja ilmaisella netillä paljon halvemmalla hinnalla kyllä vie matkustajat VR:ltä todella nopeasti. Kilpailu näyttää nyt Pendelinoille vahvat puolensa. Turkuun ei kaksoisraidettakannatata tämän jälkeen unelmoida, eikä paljon raitiovaunujakaan.
Kumipyörä on joustava ja vie ovelta ovelle usein ilman siirtymä matkoja, kätevää ja edullista.