Pälä pälä Tuksu,

pälä pälä Martina, pälä pälä Jasmine, pälä pälä Tauski,
ja siinä se sittenonkin.
Loputon jauhaminen, jolla ei ole alkua eikä loppua.
Kuinka jotku jaksaa päivästä toiseen, viikosta toiseen, vuodesta
toiseen tätä samaa p askaa.

Aika pahat addiktit jollain ja tyhjä pää.
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mistäs helvetistä sä sen tiedät jos et itse seuraa päivästä toiseen ja vuodesta toiseen näitä juttuja?? Äläkä pelle sano, että tulit sattumalta tänne muutaman vuoden tauon jälkeen.

Äänestä

Mikä pelle tuo aloittaja on. Asiaa kirjoitti. Kakkoskirjoittaja on menettää malttinsa jo pikkuasioista. Omituinen hyypiö.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jatkakaa rauhassa kirjoitti:

pälä pälä Martina, pälä pälä Jasmine, pälä pälä Tauski,
ja siinä se sittenonkin.
Loputon jauhaminen, jolla ei ole alkua eikä loppua.
Kuinka jotku jaksaa päivästä toiseen, viikosta toiseen, vuodesta
toiseen tätä samaa p askaa.

Aika pahat addiktit jollain ja tyhjä pää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu