Eräältä kotisuvulta kopioituna errän herran kirjoitus:
"Kiitos tiedoista xxxxxxxxxx
Kaikki kirjoituksesi toimitetaan jo tänään Espoon ja Heinolan poliisille, toivottavasti sinut pidätetään heti: Henkirikoksen suunnittelusta ja siihen yllyttämisestä, sekä henkirikoksen valmistelusta ja palkkamurhan valmistelusta.
Kaikki te jotka kuulutte xxxxxxx ryhmään jossa suunnitellaan ja valmistellaan henkirikosta, saatte kutsun aikananne viranomaisilta.
Ensiviikolla xxxxxxxxx haetaan kiireellistä lähestymiskieltoa ja näillä todistuksilla se annetaan laajennettuna.
Ja mitä tulee xxxxxxxx mainitsemaan moottoripyörä kerhoon, he ovat varmastikin riemuissaan kun saavat tietää jonkun kykähullun akan suunnitelmista: murhata kahdeksalta lapselta isä
Palkkamurhaa suunnittelevan xxxxxxx > "
Uppista, taisi eräs varsin olennainen juttu unohtua tuota tehdessässi ja sähköpostejasi lähetellessäsi?
Mikähän se mahtaisi olla? JIIHHAA, sehän on sellainen juttu, joka pudottaa pohjat sun jutuiltasi ja se lissä sun rikorekisteriäsi....
Ai mitä? Otappa ihan itse selväää.....
:)) :))
Unohtuiko juhannuskiimassa
nyt jotakin?
2
94
Vastaukset
- T...a
Ei siltä muuta unohtunut kuin se että tuskinpa kyseisten poliisiasemien palvelupisteet on tänään auki :)
- Kylpä vain
Siltä unohtui, noiden viestien hannkimisen laillisuus.......
Se tekotapa.....
:)) :))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2585356
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!572620- 862307
Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3981589Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss981284SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä291143Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse101099Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte180927Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9243921Haapaveen nähtävyys?
Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u40879