Pikkufiatilla 550 tkm

kuus´satanen

Tässä keväällä oli Keskisuomalaisen -autosivulla juttua eräästä vanhan Fiat 600:n omistajasta jolla oli ollut uudesta asti nyt 50 vuotias ja 550 tkm ajettu Fiat 600.
Hankkijalta ostettu auto maksoi silloin 5128 mk.
Moottoriremontti on tehty autoon v.1985. Tielle auto ei ole jättänyt kuin kerran bensapumpun rikkoontumisen vuoksi. Hän kerkesi ajaa kotipihasta vain 100 metriä ja työnsi auton takaisin pihaan ja vaihtoi pumpun.
Katsastukset ovat menneet läpi kerralla muutamaa poikkeusta lukuunottamatta!

Mielestäni edullista autoilua, kun pitää autoa hyvin ja pitkään. Tosi siistin näköinen tuo lehtijutun punainen 600:n kuvissa. Saisi varmaan nyt myydessä enemmän kuin mitä hän siitä uutena v.1964 maksoi.
Tässä Fiatissa ainakin näyttäisi arvo pikemminkin nousevan kuin laskevan!

0

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        133
        10589
      2. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        52
        5090
      3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

        r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
        NATO
        43
        2291
      4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

        Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
        Ikävä
        105
        2098
      5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

        Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
        Ikävä
        28
        1996
      6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

        Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
        Kemijärvi
        13
        1631
      7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

        Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
        Nurmes
        41
        1452
      8. Tiedän kuka sinä noista olet

        Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
        Ikävä
        29
        1124
      9. Känniläiset veneessä?

        Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
        Nurmes
        33
        1081
      10. Rakastuminenhan on psykoosi

        Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
        Ikävä
        54
        997
      Aihe