Menkää kaikkeen maailmaan ja laittakaa ihmiset ylistämään tuntikausia. Kaatakaa ihmisiä ja viekää niiden rahat, sillä jokainen joka kaatuu nostetaan pystyyn ja kaadetaan uudestaan ja jokainen jonka rahat pastori vie, köyhtyy. (Evank. David Herzogin mukaan luku 1 jae 1)
eavnkeliumi david herzogin mukaan
10
207
Vastaukset
- 777
Älä sano väärää todistusta lähimmäisestäsi. Herzog on luvannut kustantaa puolet heinäkuun suurtapahtuman menoista. Lainaus Seurakuntalaisesta:
"Jantusen Good News For Everyone -järjestö toteuttaa Olympiastadionin tapahtumaviikonlopun yhdessä David Herzog Ministries -organisaation kanssa. Vastuu satojen tuhansien eurojen tapahtumabudjetista on puolitettu järjestäjien kesken."- Herzog sadonkorjuu
Herzoggi kerää rahaa tuolla kotisivullaan kannattajiltaan:
2014 HELSINKI STADIUM
Goal:
$75,000.00
Achieved:
$15,524.90
Kannattaa mysö lukea tämä blogikirjoitus: http://blogitaivas.fi/2014/06/16/viis-faktoista-kunhan-jeesusta-julistetaan/ - hertsokki
Ehkä, mutta Herzog kerää ne rahat sitten jossain muualla hyväuskoisilta ihmisiltä. Tämä järjjestely on tehty vain uskottavuuden lisäämiseksi.
- hertsotti
hertsokki kirjoitti:
Ehkä, mutta Herzog kerää ne rahat sitten jossain muualla hyväuskoisilta ihmisiltä. Tämä järjjestely on tehty vain uskottavuuden lisäämiseksi.
Kyllä Herzog on ovela, jos se tekis rehellistä bisnestä niin asia olisi toinen, mutta sehän kerää rahat toisilta ihmisilta
- härzyygeli
Tekniikka on sama kuin sijoitusyhtiö Wincapitalla
- Rahat pois
Kutsukaa eteen alttarille kaikki, joilta vähänkään vaan voi jotain irti nyhtää, kutsukaa uskootulleet antamaan elämänsä uudestaan Jeesukselle, sillä heidän vanha uskonsa ei kelpaa enää. Kutsukaa heidät juoksemaan ympyrää kuin häntäänsä purevat koirat, niin he pysyvät päästään pyörällä eivätkä pääse uskontiellään eteenpäin ja näin heitä on helpompi rahastaa elämänparannusoppailla ja taikatempuilla.
Näin toimivat todelliset merilokkiprofeetat. - Herzok Suuri on
herzok ja herzok.. aina vaan herzok. ettekö enää muusta tiedä? onko uskonelämänne sisältönä ja oppiaineena enää vain herzok?
- menestystä
siis "jikainen jinka rahat pastori vie, köyhtyy" eikö se ole, että rikastuu?
- parasaloitus
Paras aloitus mitä näillä palstoilla on ollut!
. . . ja totuuden mukainen!
Kiitos!
- andero
http://www.kotipetripaavola.com/herzogkirkkaudensalaisuudetpaljastetaan5.html
Herzogin rahan teologia paljastuu tossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257495Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986146Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1174240- 1554204
- 1631951
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.501867- 631822
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1391724- 451534
- 401519