meni "jauhot suuhun",kun kävi ilmi että halliksella ei ole mitään ongelmia tulla toimeen ryhmää johtavan muslimin kanssa,joka siis itse kannattaa tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa.
Eikä siitä Halla-ahon kohdalla koskaan ole ollut edes kysymys,että hän ei tulisi toimeen muslimien kanssa.
Eikä siitä Halla-ahon kohdalla koskaan ole ollut edes kysymys,että hän ei tulisi toimeen muslimien kanssa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Joo. Jussi tykkää olla Kamallin alla. Siellä kotoista olla.
Niin,Jussillahan on kaunis vaimo ja neljä lastakin,tällaista ei palstan pari ammattimaista persujen vastustajaa saa koskaan aikaiseksi.Yksinään ovat läpi elämänsä.
Sankkireijän rasvaaminen ja ylämäkityönnöt ovat ainoat asiat jotka antipersulla tyhmyyden lisäksi moninkertaistuvat, mutta sillä tavalla ei lapsia saa (mikä lienee vain lapsille eduksi), eikä vaimoa. Keskenään siellä Tähtitorninmäellä antipersu-poijjaat puuhastelevat, silloin kun eivät ole täällä sekoilemassa.
Totuushan on että sinä et koskaan lapsia tule saamaan kenenkään kanssa,eihän sinua kukaan muija huoli - olet liian tyhmä.Ja sen lisäksi olet nettihäirikkö,joka ei osaa muusta puhua kuin jostain ihme "sankkireijistä".
Kyllä tää Mari on niitä saanut kun ei ole niitä peräpuollen synnyttäjiä ,kuin toi toivonnainen sai lapsen vihreitten kansanedustaja ? mihinkä on maailma on menossa ,kysyn vaaan
Soinin mukaa anti-islamistit ovat homoja. Halla-ahon kääntyminen muslimiksi lisäsi persujen tuskaa.
Koskahan tälläinen Halla-ahon "kääntyminen on mahtanut tapahtua ?
Halla-ho on nyt tumman muslimin jalkavaimo. Se edellyttää kääntymistä muslimiksi.
200 jää eläkkeelle joka päivä, suuret ikäluokat ja silti ei ole työvoimapulaa
Käyn viikottain saunassa nekerin kanssa väliaikaisesti mutta en usko että Halonen käy
tosin ole gymillä ja Abdullah Halludba tms. on myös vetämässä settiä siellä ja Torontosta nyt
Tulemme hyvin toimeen, koska en koskaan viittaa hänene somalitaustaansa
vaan we discuss about the working conditions payroll and vacations
in Canadian firms - definitely this will raise his self-esteem
And with him we agree upon that
it makes no sense that one comes to Europe if you do not have a good education and a good job opportunity
Kataisen Stubbin ja muiden linssiin sahaajien perusväite
sen sijaan on kummallinen että olisi joku ihmeen työvoimapula
vaikka joka päivä lähtee noin kaksisataa suomalaista eläkkeelle
mitään työvoimapulaa ei ole
suuret ikäluokat ikääntyvät mutta työvoimapulaa ei ole
Sen sijaan mamut ovat työttömiä paitsi sen takia että töitä ei ole suomea puhuville
tohtoreillekaan
niin millä niitä niitä olisi uggapukkaa puhuvalle koulujakäymättömälle
mamulle jolla voi olla ympärileikkaus ongelmana ja huntu päässä
Torontoon tai New Yorkiin päässyt mamu ei ikimaailmassa tule tänne
enää paitsi kylään
http://www.lansivayla.fi/artikkeli/223136-tyot-karkasivat-vieraskielisilta
Vantaan kokonaistilanne on pääkaupunkiseudun isoista kaupungeista suhteellisesti ottaen hankalin. Töitä hakee tällä hetkellä joka kolmas työvoimaan lukeutuva vieraskielinen.
hieno lause
Töitä hakee tällä hetkellä joka kolmas työvoimaan lukeutuva vieraskielinen.
Mitä veikkaatte kuinka moni vieraskielinen lukeutuu johonkin?
Prosentti voisi olla hyvä arvaus,
loput roikkuvat jossain sossutapaisessa
eivätkä lukeudu yhtään mihinkään
niin mutta ainakin halla-ahon ryhmäläisillä negrumusuilla on töitä. eikös se ole hyvä asia? että eiran tsaarin ei passaa kirjoitella enää mitään rasististi muhamedin lapsivaimoista, niin kuin on ollut tapana. siitä saa sitten heti kenkää...
ps. mitä luulet että kuinka moni perSSujen vakiokannattajista on muuten ilman töitä? ainakin tällä palstalla heitä riittää. sitten jaksavat vielä elvistellä kovasti sillä että ovat "vapaa-aikahakuisia henkilöitä".
Viherpunikit on usein konepuolelta mutta kun niillä jäi paprut kotiin
niin ne eivät voi todistaa mitään mistään
Lieksalaisen Sdp-poliitikon ja mamuttajan pashanpuheita mamujen papereista
vain lomalla voi käydä somaliassa ei papruja hakemassa
Demari kertoo
http://jlokka.blogspot.fi/2013/09/from-lieksa-with-tiliote.html
Syrjäläisen mielestä se on vain huhu, että somalit rakentavat elämänsä sosiaaliavustusten varaan. "Somaleissa on korkeasti koulutettuja runsaasti mm. koneinsinöörejä", Soile Syrjäläinen on huomannut. "Heidän todistuksensa on vain jäänyt Somaliaan", hän toteaa.
Arvaas kuka on juuri nyt peppu pystyssä muslimin edessä kontallaan?
viherpunkki konepuolelta, jolta jäi pahvit somaliaan
Mikä ihmeen nalkuttaja tuo kysyjä oikein on; kuka on työtön
ja kenellä on töitä?
Itse on suojatyöpaikassa opettamassa mamuja ja vapisee ja
tärisee, jos menee palli alta.
Tyhjä tynnyri kolisee eniten!!