http://keskustelu.suomi24.fi/node/12284291/#comment-68131334
http://aijaa.com/qRZBEd
Lukee oikein "ubuntu sucks". Siinä se nähdään, ettei mitään keskinäistä yhteisymmärrystä ole siinäkään leirissä!
Onhan linuks varsin monitoimimaton.
http://aijaa.com/qRZBEd
Lukee oikein "ubuntu sucks". Siinä se nähdään, ettei mitään keskinäistä yhteisymmärrystä ole siinäkään leirissä!
Onhan linuks varsin monitoimimaton.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mikä ubutubuttimessa on erinomaista suomenkielen lisäksi? Ei se "ilmaisuus" ole suinkaan ainoa syy? Kyllä on surkeaa linukset, oli se nimi mintti tai punainen lierikka! Kaikki on samaa harrastelu ajanvietettä ja samaa kuraa on oli se nimi mikä tahansa.
Vaikkakin, ei voi suuria hurrata Win- kasistakaan, sillä sekin alkaa olla samalla tasolla missä linuksetkin vaeltaa.
Onneksi on Windows seiska joka pelaa kun Westerisen hanuri ja sillä sitä on ajeltava 2020 ellei ysi sitten ole seiskaa vastaava tai parempi!?
No vaihtaa sitten sen Windowsin pois kun se sotii itseään vastaan?
tuo Tumpelo tuhoo...† yrittää epätoivon vimmalla eroon vintoyssista.
Vain linuks on tumpelo. Windows on tietokoneen käyttöjärjestelmä!
" Siinä se nähdään, ettei mitään keskinäistä yhteisymmärrystä ole siinäkään leirissä!
"
Kyllä, vapaa mielipiteenilmaisu on täysin sallittu, toista se on windows leirissä, missä sallitut mielipiteet sanellaan ylhäältäkäsin.
Eikös se ole jo mennyt pinttyneenkin Windowsin käyttäjän "päähän", että kasi on täys-kupru!? Vista oli hiukan samaa tyyliä, mutta se toimi kohtalaisesti, kun hiukan "päivitti" koneen rautaa, vaan mina en retkahtanut Vistaan ONNEKSI, vaikka kyllä naapureiden koneita virittelin toimiviksi, mutta Win-8 on keskeneräinen RYPISTYS ja alkaa olla samoissa tasoissa kun moni Linux virityskin ja mina en ujostele moittia Microsoftin epäonnistunutta käyttistä, sillä olen ollut mukana sen testauksessa alusta asti ja viimein meni minultakin into sen kanssa kisailuun!
Sallitut mielipiteet ylhäältä käsin ja jatkuva sisällissota. Jotkut itkee XP:n perään ja jotkut taas haluaa Windows 8:a, ja jotkut siltä väliltä. Sellainen se tubutin on!
Linux-yhteisössä sallitaan moniarvoisuus, vapaa mielipiteiden vaihtaminen sekä vapaa keskustelu, eikä kaikesta kuulukaan olla mitenkään samaa mieltä. Linuxin kehittyminen kumpuaa nimenomaan vapaudesta.
Linux-yhteisö on globaali perhe, jossa erilaiset milipiteet, erilaiset arvot, erilaiset uskonnot ja erilaiset kulttuurit kohtaavat rikkaana lopputuloksena. Satoja erilaisia työpöytä-distroja, tuhansia erilaisia Linux-distroja (muutkin kuin desktop), valtavat määrät forkkauksia ja miljoonia avoimia ohjelmistoja Linuxille. Vapaus ja siitä kumpuava ilmaisen, vapaan luomisen maailma ovat se tekijä, joka johtaa innovatiivisuudessa maailman huipulle. Linux on vapaudellaan ja vapaalla muokattavuudellaan valloittanut mobiilin ja lähes koko maailman, myös kiertoratakorkeudet ja Marsin.
Linux-yhteisössä kenenkään ei tarvitse kärsiä kristittyjen harjoittamasta painostuksesta, uskontoon pakottamisesta ja henkisestä sekä fyysisestä väkivallasta. Ateistit saavat vapaasti olla ateisteja ja muiden uskontojen harjoittajat muiden uskontojen harjoittajia. Kristityt ovat Linux-yhteisössä pannassa ja paitsiossa, heitä ei suvaita lainkaan. Jeesus on Linuxin ja vapauksien päävihollinen.
Mutta muista, että pelastus on sinuakin varten, vaikka linuksia käytätkin!
Jeesus ei ole herra vaan juutalainen rikollinen ja kapinallinen jonka Pontius Pilatus katsoi aiheelliseksi ristiinnaulata kuninkaana esiintymisestä, jumalanpilkasta, Rooman vallan vastustamisesta ja temppelin terroristi-iskusta.
Tunge se mainostamasi pelastus siis perseenreikääsi. Tulen olemaan elämäni päätökseen asti ateisti, en milloinkaan käänny kristinuskoon, en MILLOINKAAN! Enkä käänny uskoon edes aseella uhattuna, saa teloittaa ennemmin, mutta kristinuskolle en anna yhtään periksi vaan taistelen kristinuskoa ja kirkkoja vastaan.
Teen työtä jolla on tarkoitus:
http://vapaa-ajattelijat.fi/
Tukekaa kansalaisaloitetta yhdenvertaisen Suomen puolesta, nyt romutetaan kristinusko lopullisesti Suomesta:
http://yhdenvertainensuomi.fi/
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/707
Ajattele ihan vapaasti mitä haluat mutta älä tunge ajatuksiasi tänne.
Ja taas tuli "jeesustajan" pyhää sanaa, mutta sille on oma keskustelu sivu mihin tämäkin vastaus kuuluu...............
Jeesus rakastaa sinuakin ja haluaa antaa sinun syntisi anteeksi!
Eikö niille homoille sitten ole omaa sivustoa?
Kyllä on - tämä!
Hei idiootti vajakki urvelo, sitä kutsutaan keskusteluksi. Linux-yhteisössä ON sananvapaus, toisin kuin windows-vajakkien leirissä.