Härön Linnan palaneet rauniot

Haapaveden matkailuvaltiksi tänä kesänä.
Tuskimpa kaupungin kulttuurilautakunta osasi tällaista ennustaa ja huomioida vielä keväällä ?
6346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ja särettyä luistelukeskusta käydään varmasti katsomassa.
Kun Haapavedelle tullaan. Pääsymaksua eivät ole vielä hoksanneet periä ?

Äänestä

ei taatusti tule yksikään ulkopaikkakuntalainen, lähinnä haapovetisiä töllistelijöitä piisaa.

Jospa tilalle saataisiin Härön talon kopio entistäkin hienonpana ???

Äänestä

vai oikein linna

Äänestä
  • tarvii, sano tuppurinenki.

    Äänestä

  • linnaa täällä kirjoitti:

    tarvii, sano tuppurinenki.

    joittaen ,kippis !

    Äänestä

Talo oli varmaankin vakuutettu täydestä arvostaan joten se pitää uudellen rakentaa tarkalleen alkuperäisen näköisenä, ainakin ulkopuolelta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näyttää nousevan kirjoitti:

Haapaveden matkailuvaltiksi tänä kesänä.
Tuskimpa kaupungin kulttuurilautakunta osasi tällaista ennustaa ja huomioida vielä keväällä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu