~ Eikö tätä palstaa saada kuriin?? ~

Enää muutamia asiasisältöjä, loput häirikköjen höpinää. Eikö tätä palstaa saada kuriin? SHS juhlat tulossa eikä yhtään aloitusta siitäkään, kun kaikki hukkuu hörhöjen molotukseen.
13197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Mikset tee itse mitään hyviä ja ajankohtaisia aloituksia?

Äänestä

Sata-Häme juhlat ovat nykyisin pienen piirin keskinäinen
tapaaminen kunnan rahoilla eikä ole tarkoitettukaan
suuren yleisön nähtäville tai edes vapaaksi tansitapahtumksi
veronmaksajille jotka homman kustantavat.

Äänestä

teidän häröilynne täällä on pienen piirin keskenäinen tapahtuma. shs on koko ikaalisten tapahtuma.

Äänestä
  • Kaikesta mukavinta SHS juhlissa on että vieraat ostavat
    elinkeinotusyhtiön tutkimuksen mukaan Rautanet Koskelasta
    juhlien aikana 300 000 euron rakennustarvikkeet.

    Melkoisia timpureita on siis juhlillamme ja muistanko oikein
    että nuo vieraamme jättävät Ikaalisiin 2,5 miljoonaa rahaa
    yhteensä laskien.

    Äänestä

komppiinkin saadaan ihmisiä, alkaa oleen jo niin tyhjillään koko mesta.

Äänestä

Tämä skeidapalsta todellakin kaipaisi luutaa...Paikallisleheski jo oli juttua tästä. Voisko joku viisas ilmottautua luotsiksi täl palstal siivoomaan.., ite en kerkii päivystään ku on töis hemmetinmoinen kiiru koko ajan.

Äänestä
  • Joku asia on toisille skeidaa ja toisille asiaa. Mikä sinä olet arvostelemaan minua ja Jarmoa?

    Äänestä

"Joku asia on toisille skeidaa ja toisille asiaa. Mikä sinä olet arvostelemaan minua ja Jarmoa? "

Se koira älähträä jonka nilkkaan kalikka kalahtaa, näemmä.
Olenko sanonut arvostelleeni sinua ja jarmoa? En edes tiedä kuka olet ja kuka on Jarmo enkä edes välitä tietää ja veikkaan ettei moni muukaan...Miksi edes käytte kahdenkeskistä keskustelua nettipalstalla? Normaalisti ihmiset kommunikoi henk.koht.asiansa naamatusten/puhelimitse/s-postilla.., ei yleisellä keskustelupalstalla netissä.

Äänestä

Meillä on tärkeää sanottavaa kaikille palstan lukijoille. Emme käy kaksinpuhelua, koska muutkin saavat kommentoida ajatuksiamme ja ideoitamme!

Äänestä

Kaikille tiedoksi, että lähes kaikki palstan viestit tulevat yhden ja saman homoääliön IP-osoitteesta.

Äänestä

Täyttä totta, menkää vaikka koko kimpsa-hoikkala-jarmo -porukalla Nöyneimiin istumaan ja muistelkaa siellä kuka pani ja ketä ja missä. Puhukaa kovaa, niin muutkn varmasti kuulee mielenkiintoiset tarinanne.

Mitä juttua pikkusurkees oli?

Äänestä
  • Kaleva lehdessä oli tänään mielenkiintoista juttua

    kuntien harjoittamasta yritysrahoituksesta ja siihen

    tulossa olevista muutoksista.

    Äänestä

Otsikosta jo näkee kannattaako ketjua avata. Jokaisen oma asia mitä haluaa lukea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KAATOPAIKKA! kirjoitti:

Enää muutamia asiasisältöjä, loput häirikköjen höpinää. Eikö tätä palstaa saada kuriin? SHS juhlat tulossa eikä yhtään aloitusta siitäkään, kun kaikki hukkuu hörhöjen molotukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu