Näimme juhannuksena Kaustisella komean,vanhan ruumisauton joka oli harrastekäytössä. Auto oli merkiltään Volvo ja väriltään hopeanharmaa. Tietääkö kukaan, kuka omistaa tämän upean harvinaisuuden? Olisi mukava saada lisätietoja autosta omistajalta.
Ruumisauto
1
339
Vastaukset
- Raatovaunun omistaja
Se on minun autoni, ostin sen Kaustisen hautaustoimistosta viime vuoden tammikuussa. Vuosimalli 79, ajettu noin 160 000km, koneena B21 ja laatikkona automaatti. Minulla oli toinenkin samanlainen mutta musta, sen tosin möin pois keväällä 2013, mitä sitä kahdella kun yhdelläkin pärjää.
Volvo on ympärivuotisena käyttöautona, tosin minulla ei tule sillä paljoakaan kilometrejä mittariin. Joissakin harrasteajoneuvotapahtumissa tulee käytyä ja rompetoreja kierrettyä, autoon kun mahtuu hyvin kuljetettavaa.
Tuu ihmeessä juttelemaan jos bongaat autoni jossain. Toki muutkin autoharrastajat voi tulla juttelemaan. Terveisin Kari
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M507163Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1173892Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v463826Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e582152Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn462127KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2492012Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka351982Persu ei ole koskaan päässyt Valkoiseen Taloon
Eikä pääse. Jopa demareita siellä on käynyt, vaikka jenkkien vasemmistolaisin suuri puolue vastaa lähinnä Suomen kokoomu21852Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj341515- 791319