Susta tulis nainen hyvä poliitikko...

Oot siihen riittävän paranoidi:(
11193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Näh en mä valtaa tarvii en oo vallanhimoinen. Plus suomessa politiikko-naisia ei arvosteta edes sen vertaa kuin miehiä. Media pitää huolen siitä että nainen ei "valtaa" voi saada saati nauttia työstään tai politikoinnista. Vai tunnetteko ylistettyä politiikkoa?

Äänestä
  • siis ylistettyä naispolitiikkoa?

    Äänestä

Puhutko minun kaipaamastani naisesta. En tiedä hänestä juuri mitään ja kyllähän sitä vuosien saatossa jotain epäilystä on herännyt enkä tarkoita vain tätä, suomi24;sta.

Äänestä

laukku. Pitääkö olla paranoidi että ostaa Pradan tuotteita? Vai onko jotain muuta taustalla?
Politiikalle kiitos EI!
Tuossa se laukku on.

https://www.google.fi/search?q=prada laukku&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=U4apU6LNE6X9ywOAioDIDA&sqi=2&ved=0CCoQsAQ&biw=1264&bih=709#facrc=_&imgdii=_&imgrc=j-OAG5XxS03QRM:;fHA5iQ0v5dqsDM;http://www.laukutoutletonline2014.com/images/201211091603001591.jpg;http://www.laukutoutletonline2014.com/prada-laukut-prada-boston-c-12_20.html;350;350

Äänestä

Meikä voisi ottaa Päivi Räsäsen paikan kristillisistä. Ollaan jotenkin samoilla linjoilla.Sama maku.

Äänestä

En käytä Pradaa, toista merkkiä:)

Äänestä

:/ Jaa, vai paranoidi. En sit tiiä, sen sijaan oon huomannut että jotain fobiaa vois olla. En esim. tiedä mistä se on tullut/ syntynyt, mutta helposti ajattelen ettei musta tykätä, että ajatellaan musta negatiivisesti. Tai no...pienenpänä olin vähän kiusauksen kohteena, sekä tuntemattomien(koulukaverien), mutta myös kaverien taholta pientä kiusoittelua. Herkkä kun olen, niin ehkä se vaikutti sitten kuitenkin.

Äänestä

Kiitos, samoin.

Äänestä

Ja täältä palstalta olet päätellyt sen paranoidisuuden. Niin kuka tässä on paranoidi?

Äänestä

Traumat ihmisillä ei oo leikin asia, älytkää ny jo hei. Onko pakko haukkua jos ihminen kokenut kovia!?

Äänestä
  • He ovat juuri sellaisia joihin en halua tutustua. Pysykää kaukana paskan jauhajat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pradan_jakkupuku? kirjoitti:

Oot siihen riittävän paranoidi:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu