RAY palautusprosentit

HeliPullu

Koskakohan RAY palauttaa peliautomaattien palautus %% taas takas sinne normaaliin 30% .

Nyt viime viikkoina kun pelaajat ovat kadonneet lopullisesti peleiltä, johtuen RAY säädöistä. Enkä yhtään ihmettele. Ne vähäisetkin voitot ovat poistetut automaateista.

Taitaa olla RAY tehnyt puolivuotiskatsauksen , ja todennut tulojen pudonneen dramamaattisesti. Nyt sitten on imuroinnin vuoro.

Antoihan uusi automaattiruletti " Venttipelissä " promomuodossa suht` koht
hyvin normaaliin RAY toimintaan nähden.

Nyt ei kannatta pelata.

20

283

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • läpimätä huijaus

      Huomattu on että täystehoimurointi meneillään, et saa mistään pelistä mitään suurempaa yli 1,50e voittoa. Sekin imuroidaan jos jäät koklaamaan sitä suurempaa. Aamukierros eri paikkojen koneilla todistaa että pelit ohjelmoidaan antamaan vain sitä mitä RAY haluaa kulloinkin antaa. Jopa tasantarkkaan samoilla kuvioyhdistelmillä.

    • Palautusprosentti on 90% joka totetuu vasta pitkän ajan kuluessa. Vuoden peleistä yhteen laskettuna ei yhdestä pelikerrasta jossa on varsin paljon varianssia. Vuoden peleistä varianssi on tasoittunut. Kuitenkin pelaaja on varmasti tappiolla vuoden aikana kun varmasti hän on pelannut takasin myös saamansa voitot, mutta jos teksi niin, että joka päivä pelaisi vaan pelit läpi ja ottaisi voitot taskuun niin vuoden aikana hänellä olisi taskusaan 90% peletuista rahaoista. Tällöinkin pelaaja on siis tappiolla joka on 100% varmaa näissä peleissä pitkässä juoksussa.

      • kiitos tiedosta

        Palautusprosentti on siis nolla.


      • HeliPullu

        Sun juttus jatkuu ihan kakkana... Tarkista jo.

        Todellinen Anto% n. 20-30 % , joka on saatu RAY.

        Se kuvaa parhaiten pelaajalle , todellisuuden mukaisesti.

        Sen voi laskea monella eri tapaa. Tuo 20-30 % loogisin ja ymmärettävin pelaajalle.

        Älä jauhaa vanhaa kakkaa. Toisaalta ei se koskaan ole ollut edes 70 % ,

        manipuloidulla laskentatavalla saadaan vaikka 80% tai ilmoittamasi muu ei

        todellinen


      • heh...
        HeliPullu kirjoitti:

        Sun juttus jatkuu ihan kakkana... Tarkista jo.

        Todellinen Anto% n. 20-30 % , joka on saatu RAY.

        Se kuvaa parhaiten pelaajalle , todellisuuden mukaisesti.

        Sen voi laskea monella eri tapaa. Tuo 20-30 % loogisin ja ymmärettävin pelaajalle.

        Älä jauhaa vanhaa kakkaa. Toisaalta ei se koskaan ole ollut edes 70 % ,

        manipuloidulla laskentatavalla saadaan vaikka 80% tai ilmoittamasi muu ei

        todellinen

        Tuota aivan samaahan gämpleri on jauhanut jo yli 10 vuotta, SIIS YLI KYMMENEN VUOTTA! Pokkana vielä väittää että ei ole RAY:llä hommissa.


      • hhihihihihahhaahahah

        hohohohahahahahahahahahaheheheheheheheh....voi pyhä sylvi.....siirry jo eläkkeelle


    • Samaa tekin ootte jauhaneet 10 vuotta. Eikä mikään mene nelosen matematiikalla kaaliin vaikka 10v jauhaa paitsi jos tarkkoja ollaan niin 8 vuotta. 2006 aloitin täällä.

      • EX-RAY

        Et sitten löytänyt rehellisiä hommia?


      • EX-RAY kirjoitti:

        Et sitten löytänyt rehellisiä hommia?

        Se työ jota teen on täysin rehellistä ja laillista


      • huijarille
        Gambler1 kirjoitti:

        Se työ jota teen on täysin rehellistä ja laillista

        juu varmaankin ja vain roistot ohjelmoivat pelit sellaisiksi ettei niistä voita muut kuin pelien tarjoajat. Niin mitens se olikaan tunnistuksen kanssa? Aivan selvää on että jonkinmoinen pelaajatunnistus on olemassa. Muutenko hyvätuloiset voittaisivat. Tämä perustuu monen vuoden seurantaan eri paikoissa, eri aikoihin.


    • .......

      sattumien koodaaja

    • njännjännjää

      sä oot helupillu säälittävä

    • RAY-johtaja

      Nostimme palautukset takaisin 90 %:iin. Nyt kannattaa tulla pelaamaan !!!

    • Bull,shit

      Siitä vaan täyttämään koneitanne sillä teidän "sattumallanne. kun olet ray:n johtaja ensin kysynyt paljonko nuorisosäätiö tahtoo seuraavaksi.Ette te ray:n herrat jätä öhöm, tarpeitanne sattumalle turha lässyttää mitään.Kyllä sitä on sen verran itse pelejä harrastaneena nähnyt miten ne asiat oikeasti ovat.Sanonko minkä te nostitte.Omat prosenttinne jos ne ovat alle 100:n edes koskaan käyneet.

    • Hei, ihan ***** järjestö koko systeemi ei ikinä kannattaa pelata tämä RAY peleijä, se on suora ryöstö, LOPETTAKAA TÄMÄ ***** PELI!!! Laitat sisään 100 € saat takaisin 10€,,, elikä niillä on ohjelma ja ne voidaan säättää konetta voitto prosenttillä 10, 20, 30 ja niin kuin ne halua, ELIKÄ ME AINA HÄVIÄ SATASIÄ JA PALJON!!, LOPETTAKAA TÄMÄ PELI KOKONAAN!!!

    • TÖRKEÄ RYÖSTÖ, KANNATTAA PYSÄHTYÄ TÄMÄ HULLU RAY PELI!!!

    • ergeerh

      Ray kuuluu samaan sarjaan kuin huumausainerikollisuus, prostituutio ja ihmissalakuljetus.

      • tsirps

        Mitä vikaa on prostituutiossa?


      • jeh.
        tsirps kirjoitti:

        Mitä vikaa on prostituutiossa?

        Mitä vikaa huumausainerikollisuudessa on? Hyvä olohan siitä vain tulee.


      • ..täh?

        Ihmissalakuljetus ...tarkoitatko sitä kun joku matkustaa metrossa ilman lippua? Eli HSL salakujettaa vaiko matkustaja salakuljetuttaa itseään?
        RAY pelauttaa itseään kun tarjoaa pelit pelureille...vaiko mitä?


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      3
      2711
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2491
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2229
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1855
    5. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1433
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1423
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      176
      1145
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1124
    9. Persu ajoi autoa

      Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
      Perussuomalaiset
      20
      1043
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      928
    Aihe