Terve!
Eilen illalla oma kissani päätti pistää ranttaliksi ja onnistui purasemaan sormeen. Sormi on turvoksissa ja hieman kipeä. Syön tällä hetkellä Amorion 750mg siihen puremaan.
Joten tyhmä kysymys: Onko Amorin hyvä lääke siihen puremaan? Olen aina ollut kauhean skeptikko lääkkeisiin joten haluaisin rehellisen mielipiteen asiasta,
Kiitoksia etukäteen!
kissa joka puraisi
2
164
Vastaukset 2
- vastaukseni sinulle
Sinänsä outoa, kun sinulle määrättiin? sitä, kun se on lähinnä tarkoitetu sisäelinten kipujen hoitoon. Siinä on kumminkin antibioottia, minkä pitäisi tappaa mahdolliset bakteerit, jos sitä vetää vähintään 7-10 päivää-koko paketin. Jos kipu yltyy tai puraisukohta muuttuu punertavammaksi, tai siitä alkaa lähtemään punainen ihonalainen viiva kulkemaan johonkin suuntaan, niin ei muuta kuin uudelleen lääkäriin. Silloin lääke ei ole auttanut ja jokin bakteeri on päässyt valloilleen, mihin tarvitsee vahvaa antibioottia tai jopa muuta hoitoa.
- kissajokapuraisi
Ei ihme että on saanut nimen arvauskeskus. tän takii en luota 100% mitä lääkkeit ne lähtee määrää. Mut kiitoksia vastauksesta. Koitan syödä kuurin loppuun eka ja kattoa jos alkaa paranemaan. jossei nii uus yritys :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102321Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???251036- 71922
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha591865- 48855
- 82748
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76680- 69654
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31646