Haluaisimme uudistaa keittiömme. Kaapit on täysin ehjät ja siistit, mutta ovien väritys ja malli vanhanaikainen. Mistä saisi kohtuuhinnalla ovet ja laatikoiden etulevyt? Keittiö on Petran mallistoa.
Keittiökaappien ovien vaihtaminen
Uutta ilmettä kehiin
4263
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Keittiöliikkeestä.
Itse olen hankkinut Pirkanmaan keittiökalustetukusta. Ei maksa mansikoita ja standardikokojen lisäksi saa ovia omilla mitoilla. Vakiovärejä on maalattuja ja omista värivalinnoista saapi vähän maksaa lisää. On ollut myös puujäljitelmäkuoseja ja vissiin aitoa puutakin. Olen ostanut maalattua valkoista. Mitä vähemmän uria, sitä helpompi pitää puhtaana. Niin ja näyttelyssä on ollut esillä monenlaisia lasiovia.
Eiköhän näitä tukkuja ole ympäri Suomea.
Toimitus on ollut nopeaa, eikä mitään ole koskaan puuttunut. Maksetaan noudettaessa. Vissiin olen kortilla maksanut.
http://keittiokalustetukut.fi/sivut/index.php?page=myymalat
Tässä listaa myymälöistä. Nettisivuja ei vissiin ole. Käydessä näkee malleja ja valmiita keittiöitä ja saa simppelit kuvastot ja hinnastot mukaan.
On kestäneet normaalia käyttöä jo monta vuotta.
Kiitos, pitääpä mennä tutustumaan.
Toi naamojen uusiminen ei mikään iso homma ole. Jos vähän laadukkaampi työ kiinnostaa, kysy jostain asiansa osaavasta puusepäliikkeestä.