Irja Askola hyväksyy kaiken

Maria M

Jeesus kehotti rakastamaan toinen toistaan mutta se tarkoitti henkistä rakastamista ei perverssiä fyysistä homoilua.
Kummallista ettei piispa ole selvillä käskyistä, joissa selvästi on mainittu ettei pidä tehdä huorin.

Onko piispaksi sovelias henkilö, joka hyväksyy tasa-arvoisen avioliittolain. Vai onko hänellä "oma lehmä ojassa".

Jumalahan loi ihmisen omaksi kuvakseen, mieheksi ja naiseksi hän heidät loi sekä kehotti täyttämään maan. Jumala ei tarkoittanut, että miehet avioituvat keskenään tai naiset keskenään. Se on luonnotonta, josta onneksi näiden perverssien parien tuloksena ei ole jälkikasvua. Eivät ainakaan geneettisesti ole jatkamassa omaa viallista perimää.

14

125

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • munaa puohon

      Munaa puohon vaan. Mitään Jumalaa ei ole, on vain kajahtaneiden sepityksiä.

      • erottaa heti pitää

        Pitäisi potkia pois Tommonen irja


    • pahan piispan tuomio

      Piispalla on puurot ja vellit pahimman kerran sekaisin.

      Rakkauteen kuuluu totuus. 1.Kor. 13 "Rakkaus ... 6 ei iloitse vääryydestä, vaan iloitsee yhdessä totuuden kanssa;"

      Raamatun mukaan homous on hirvittävä synti, mikä vie harjoittajansa helvettiin, miten ihmeessä, joku itseään hengellisenä auktoriteetilla ratsastava kehtaa valehdella muuta?

      http://www.youtube.com/watch?v=790OhUabZnQ

      2.Piet 2

      "1 Mutta myös valheprofeettoja oli kansan seassa, niinkuin teidänkin keskuudessanne on oleva valheenopettajia, jotka salaa kuljettavat sisään turmiollisia harhaoppeja, kieltävätpä Herrankin, joka on heidät ostanut, ja tuottavat itselleen äkillisen perikadon.
      2 Ja moni on seuraava heidän irstauksiaan, ja heidän tähtensä totuuden tie tulee häväistyksi;
      3 ja ahneudessaan he valheellisilla sanoilla kiskovat teistä hyötyä; mutta jo ammoisista ajoista heidän tuomionsa valvoo, eikä heidän perikatonsa torku.
      4 Sillä ei Jumala säästänyt enkeleitä, jotka syntiä tekivät, vaan syöksi heidät syvyyteen, pimeyden kuiluihin, ja hylkäsi heidät tuomiota varten säilytettäviksi.
      5 Eikä hän säästänyt muinaista maailmaa, vaikka varjelikin Nooan, vanhurskauden saarnaajan, ynnä seitsemän muuta, vaan antoi vedenpaisumuksen tulla jumalattomain maailman päälle.
      6 Ja hän poltti poroksi Sodoman ja Gomorran kaupungit ja tuomitsi ne häviöön, asettaen ne varoitukseksi niille, jotka vastedes JUMALATTOMASTI elävät.
      7 Kuitenkin hän pelasti hurskaan Lootin, jota rietasten vaellus irstaudessa vaivasi;
      8 sillä asuessaan heidän keskuudessansa tuo hurskas mies kiusaantui hurskaassa sielussaan joka päivä heidän pahain tekojensa tähden, joita hänen täytyi nähdä ja kuulla.
      9 Näin Herra tietää pelastaa jumaliset kiusauksesta, mutta tuomion päivään säilyttää rangaistuksen alaisina väärät,
      10 ja varsinkin ne, jotka lihan jäljessä kulkevat SAASTAISISSA HIMOISSA"

    • Irja Askoalle opetus

      Piispa on kadottanut luetun ymmärtämisen 100 %!!

      1.Kor. 7:2

      "2 mutta haureuden syntien välttämiseksi olkoon kullakin miehellä oma vaimonsa, ja kullakin naisella aviomiehensä."

      MIten selvää! On vain miehen ja naisen välinen avioliitto - ei muuta - muolla ollaan synnin puolella, ja homoudesta on monia selkeita ja ankaria kieltoja, myös 10-käskyssä "älä tee huorin" pitää sisällään kiellon homoudesta ja eläimiiin sekoamisesta yms.

      Room. 1

      "24 Sentähden Jumala on heidät, heidän sydämensä himoissa, hyljännyt saastaisuuteen, häpäisemään itse omat ruumiinsa,
      25 nuo, jotka ovat vaihtaneet Jumalan totuuden valheeseen ja kunnioittaneet ja palvelleet luotua enemmän kuin Luojaa, joka on ylistetty iankaikkisesti, amen.
      26 Sentähden Jumala on hyljännyt heidät häpeällisiin himoihin; sillä heidän naispuolensa ovat vaihtaneet luonnollisen yhteyden luonnonvastaiseen;
      27 samoin miespuoletkin, luopuen luonnollisesta yhteydestä naispuolen kanssa, ovat kiimoissaan syttyneet toisiinsa ja harjoittaneet, miespuolet miespuolten kanssa, riettautta ja villiintymisestään saaneet itseensä sen palkan, mikä saada piti.
      28 Ja niinkuin heille ei kelvannut pitää kiinni Jumalan tuntemisesta, niin Jumala hylkäsi heidät heidän kelvottoman mielensä valtaan, tekemään sopimattomia.
      29 He ovat täynnänsä kaikkea vääryyttä, pahuutta, ahneutta, häijyyttä, täynnä kateutta, murhaa, riitaa, petosta, pahanilkisyyttä;
      30 ovat korvaankuiskuttelijoita, panettelijoita, Jumalaa vihaavaisia, väkivaltaisia, ylpeitä, kerskailijoita, pahankeksijöitä, vanhemmilleen tottelemattomia,
      31 vailla ymmärrystä, luotettavuutta, rakkautta ja laupeutta;
      32 jotka, vaikka tuntevat Jumalan vanhurskaan säädöksen, että ne, jotka senkaltaisia tekevät, ovat kuoleman ansainneet, eivät ainoastaan itse niitä tee, vaan vieläpä osoittavat hyväksymistä niille, jotka niitä tekevät."

    • järkyttävää!!!!

      Taitaa olla niitä Arhinmäen naisia

    • syyntak.

      Askola on todella jäävä historiaan Suomen moraalin rappeuttajana numero 1.

      • kysyn viattom.

        Onko kirkko sittenkin ensimmäinen paikka, mihin se kuuluisa antikristus majoittuu.


    • homous,lesbous.

      Mediaan annetaan sitten tälläisten piispojen mielipiteitä.

    • Piispaa ei jotkut vanhat kirjanrisat kiinnosta. Koraani poisluettuna.

    • TSEMPPIÄ IRJA !

      Tsemppiä Irja !

      Se että Piispa Irja Askola on suvaitsevainen ja ymmärtäväinen on HIENO ASIA

      Hän ei TUOMITSE KETÄÄN => HÄNTÄ EI TUOMITA !

      Irja Askola seisoo tai kaatuu OMAN HERRANSA Jeesuksen Kristuksen edessä !

      Hänellä kuten meillä muillakin on TUOMARIMME !

      Millä perusteella Jeesus JAKAA ihmiset vuohiin ja lampaisiin ?

      • totinen parannus

    • Hyi hitto askolaa

      Kukahan tuonkin ämmän lässytystä kuuntelee, aika epätoivoista noilla homoilla.
      Ruma läskinaama, melkein rumempi kuin homottajahaloska!

    • Myötähäpeä on suuri

      Irja Askolan surakunta on haiseva porttola, jossa kaikki on sallittua. Irja Askolan porttolassa suvaitsevaisuus on välinpitämättömyyttä.

      Irja Askola on ilmiselvä seurakuntansa tulevaisuudesta ja omasta tulevaisuudestaan huolestunut leipäpappi, jonka mielestä kaikki on sallittua, kunhan kirkollisvero tulee maksetuksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      90
      5187
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      53
      4066
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2179
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1907
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1795
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1444
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      28
      1250
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1046
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      981
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      980
    Aihe