Tupakointi ja Jehovat... TIRSK*
RepsHEHEHEHEHEH
8380
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
"Ennusteiden mukaan 2000-luvun loppuun mennessä tupakointi on riistänyt yhteensä noin miljardin ihmisen hengen."
Voi vittu mitä urpoja...
Lesta nuoriso, kessuttelee nykyään eniten.
Nytkin tupakka tappaa jo päivässä enemmän ihmiswiä kuin ebola kokonaisessa vuodessa. Ei mitää aihetyta tirskumiseen, "repsahtaja"
Lestanuoriso on yhdyssana.
Tupakka tappaa? Elämä tappaa. Vitun urpo.
Tuo on totta. Tupakka aiheuttaa joka päivä yli viisituhatta kuolemantapausta. Eipä paljoa naurattaisi.
Olet järkevääää.
Vaan kyllä noita tupakin vetäjiä näkee joka paikassa. Tuntuu, että joka heppu kessua vetää, varsinkin työmiehet tuolla rakennuksilla ja tietyömailla.
Ja baarien edustoilla ne röyhyttelee ja sotkee aina sisään käyntien edustat. Omakotialueilla tupakoivat ihme ja kumma laittavat natsat kuppeihin, mutta kun mennään oman tontin rajojen ulkopuolelle, niin ei olekkaan väliä, mihin syytää jätöksensä. Inhoan tämän kylän nuorisoa, siis sellaisia, jotka tuolla ajelevat nuilla popitusautoillaan ja häiritsevät keskustan asukkaita. Tupakki huulessa ja kaljaa vejetään, eivät näe terveitä eläkepäiviä. Riekinkangas kutsuu varhain tuommoisia sikailijoita