Mua jäi vaivaamaan, kun unessa näin tutun joenkohdan, jossa oli jonossa palavia tukkilauttoja menossa vastavirtaan! Unessa koira herätti minut ja koin unessa tulleeni pelastetuksi? Lopuksi kiitin koiraa ja se nyökkäsi!
Aiemmassa unessa sama koira puhui kanssani???
Mitähän tämä mahtaa tarkoittaa?
Palavia tukkeja vastavirtaan?
Jonna
1
134
Vastaukset
- maiqqu
Tuli mieleen, että virta on se ns. elämänvirta. Tuttu kohta olisi siis jokin vaihe menneisyydessä, tuli tuo itselleni aina mieleen jonkun tuhoutuvan, mutta että sitten tulee myös jotain uutta. Tukki taas olisi jotain kaadettua, siis vanhaa ja poistettua. Ja vastavirta kertoisi siitä kun kerran ne tukit menivät sinne eli oli syytäkin niiden palaa. Ymmärsitköhän... oikein oikein epäselvän tulkintani. Koira on sinulle kai hyvän synonyymi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984822Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143952Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113850Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1192257Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575781980Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801366- 1371324
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1681296En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5461178- 531135