Eikä siellä ollut käytännössä yhtään mamua. Täynnä paikallisia ostoksilla. Mamuja sai oikein etsimällä tiirailla, kun ei näkynyt missään.
Mistä siis johtuu kaikki nämä väittelyt koneinsinöörien kokouksista Itäkeskuksen kahviloissa, ja niiden aiheuttamasta kauheasta älämölöstä siellä?
Kun tuollaista siellä ei ole!!!
Kävin Itäkeskuksessa pari päivää sitten
11
103
Vastaukset
- Make Kuusinen
Me kävimme siellä juuri ennen sinua. T. Aryan Brotherhood Southern Finland
- seppo.
"Aryan Brotherhood Southern Finland "
Se porukka kaljupäisiä, lyhkäisiä ja lihavia juoppojako?
- laurie lahdesta
Suomessa on niin helkkarin kylmä, että ne on lähteneet lomalle somaliaan.
- kult. rikkaus
Jos se on menossa se vaihe, kun päivät maataan ja yöt syödään
En muista mikä se on nimeltään. Auringon kiertoon se kuuluu. Voi tietysti olla niinkin että koneinsinöörit on lähtenyt lomailemaan synnyinseudulleen - ...
Olen avaajan kanssa samaa mieltä, minne ne itiksen mamut hävisi? ennen he olivat enemistö ja nyt näkyy tuskin ollenkaan?
- Vuosikierto menossa.
Älkääpä nuolaisko burjoa ennen kuin tipahtaa. Viimeistään elokuussa on itis kansoitettu muulla värillä kuin suomalainen kalkkinaama.
Mamut palaavat kuin muuttolinnut, se on varmaa. Kesäisin on hiljaisempaa.
Kaiholla muistan aikoja vielä 90 luvulta kun itäkeskus oli suomalaisten. Muutin pois noin 2-reikä-reikä-reikä.
Nyt on ramadan. Tai tarkkaan ottaen huomisesta alkaen, mutta kun koneinsinööriemme luku- ja laskutaito ovat vähän heikoissa kantimissa, he ottavat varman päälle. Ramadanin aikaan oikeauskoiset paastoavat koko päivän. Suomalaiset oikeauskoiset keräävät voimia maaten kaupungin kustantamissa residensseissään. Illalla ja yöllä sitten mässätään, kun tyhmä Allah ei näe.
- hää..
Meinaatko pattipää että kaikki mamut ovat muslimeita?
- 457ryrtfthf
hää.. kirjoitti:
Meinaatko pattipää että kaikki mamut ovat muslimeita?
Jospa ne ovat jo julistaneet lähi-itäkeskuksen muslimialueeksi, eivätkä muut ulkomaiset uskalla enää mennä sinne?
Briteissähän se amerikkalainen hakattiin kun join kadulla Jägermeisteria muslimien omakseen ilmoittamalla alueella.
No, tuskin kuitenkaan noin, mutta ehkä ne muut ovat tekemässä jotakin hyödyllisempää kuin kahviloissa roikkuminen. - hähä-hää
hää.. kirjoitti:
Meinaatko pattipää että kaikki mamut ovat muslimeita?
Itiksen on, vesipää.
- 6r79iykghkjgfkghj
Eiväthän ne kestä katsoa ruokaa ja juomaa edessään päivisin kun silloin ei nyt saa syödä tai juoda mitään.
Yöllä sitten tankkaavat niin paljon että lihovat.
Mitä paastoamista se on kun islamilaisissa maissa ruuan kulutus vain kasvaa paaston aikana.
Eikö se ole huijaamista?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425831Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714565Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464332SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564121SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt873710Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613235SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502423Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352319Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422069En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha81144