Puhelimeeni pieni päivitys, joka valmisteli 8.1 päivittämisen. Nyt olisi varsinainen tarjolla, mutta miten saan wlan yhteyden toimimaan. Sonera catavay tarjolla, mutta mistä salasana, puh liittymäni on sonera.
925 WLAN
2
105
Vastaukset
- Ota Zune käyttöön
Sinulla on ilmaisesti WLAN-yhteys tarjolla, mutta mistä sille löydettäisiin salasana? Onko WLAN tukiasema omassa asunnossa vai löytääkö kännykkäsi sen lähiympäristöstä? Jos purkki on omalla vastuullasi ja olet unohtanut asettamasi Wlanin salasanan, niin kaivapa ADSL-modeemin ohjeet esiin ja tarkista menusta purkkiin ladattu Wlanin salasana selaimen kautta ( http://192.168.1.1/ )
Päivityspaketti on niin suuri, että suosituksena on hoitaa päivitys joko Wlanin kautta tai vaikkapa PC:n/läppärin avulla Zunea käyttäen. Suosittelen tuota PC:llä tehtävää päivitystä, mutta kukin tekee mitä tahtoo päivityksen kanssa. Zunella saat otettua näppärästi varmuuskopion puhelimestasi, joten edelleen suosittelen sen käyttöä. - Ota Zune käyttöön
http://www.nokia.com/fi-fi/tuki/tuote/lumia925/softwareupdate/ näet tarkemmin päivitykseen tarvittavan muistitilan ja muut vaatimukset. Muistathan ottaa kännykästäsi varmuuskopio ajoissa! Nokia näköjään haluaa nykyisin tehdä päivityksety Wlanin kautta kustannussyistä ja Zunen käyttöä ei enää edes ohjeisteta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11936Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46929Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849